Ayak Yanması Neden Olur Nasıl Geçer Tedavisi Nedir?

Ayak Yanması Neden Olur Nasıl Geçer Tedavisi Nedir?

Ayak Yanması Neden Olur Nasıl Geçer Tedavisi?

Özellikle yaz aylarında neredeyse herkesin şikayet ettiği konulardan birisidir ayaklarda yanma hissi ya da ayak yanması.

Hele bir de çorap giymek ve kapalı ayakkabı kullanmak zorundaysak, bunun üzerine bir de ayaklarımızın saatlerce ayakkabı içerisinde kaldığını düşünürsek durum daha da vahim bir hal alıyor.

Hatta bazı geceler uykularınız bölünebilir, buna ek olarak ortaya çıkan ağrılar ile de baş etmek zorunda kalabilirsiniz.

Şimdi dilerseniz ayak yanmasının nedenlerini ve tedavisinin nasıl olduğu hakkında kısa bilgiler aktarmaya çalışalım.

Ayak Yanması Nedenleri: Ayaklarda oluşan yanma hissinin farklı nedenleri vardır. Bakmayın konuya girmeden önce sıcak yaz ayları ve kapalı ayakkabılardan bahsetsek bile ayak yanmasının ciddi sonuçlar doğurabileceği durumlar vardır. Bunları sıralamak gerekirse;

B vitamini eksikliği, ayakta mantar, kansızlık, şeker hastalığı, fazla kilo problemi, uzun süre ayakta kalma, aşırı terleme, kalitesiz ayakkabı ve çorap kullanımı ayak yanmasına neden olan ana etkenlerdir.

Ayak Yanması Tedavisi: İlk önce şunu belirtelim; ayak yanmasına neden olan sebebi belirlemeniz takdirde, bu yönde kolayca tedavi uygulamanız mümkündür.

Ayağı soğutma özelliği olan ve reçetesiz şekilde satılan kremlerin kullanımı, teri emmesi için pamuklu çorap giyme, ayakları mümkün olduğunca soğuk su ile yıkama, B-5, B-12 vitamini eksikliklerini tamamlayıcı vitamin takviyeleri ile ayak yanmasının önüne geçilebilir.

ayak yanmasına kesin doğal bitkisel çözüm çare ne iyi gelir hangi bitki iyi gelir doktor bölüm bakar ne yapmalı iyi gelen bitkiler ayak yanmasının sebepleri nedenleri tedavisi belirtileri sebebi neden olur neye işarettir nasıl geçer önlenir tedavi edilir olur giderilir ayakta yanma karıncalanma hissi uyuşma ağrı kızarma sızlama tedavisi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir