Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir?

Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir?

Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir?

Karşılaşmanız mümkün olan karaciğer hastalıklarından bir tanesi de karaciğer yağlanmasıdır. Genelde beslenme sorunları veya beslenme bozukluğundan kaynaklanan karaciğer yağlanmasına bitkisel yöntemler ile çözüm aramanızı önererek söze başlıyoruz.

Sizde karaciğer yağlanması nasıl geçer ya da karaciğer yağlanmasına ne iyi gelir diye artık düşünmenize gerek yok. Sadece 5 dakikanızı ayırarak sizler için özenle hazırladığımız yazıyı okuyun yeter.

Karaciğer Yağlanması için Limon Kürü: Mükemmel bir yardımcı tedavi maydanoz-limon kürü uygulaması şu şekilde yapılır.

Tarifi: Saplı olarak 15-16 adet taze maydanozu mutfak robotuna yada blendera eliniz ile biraz parçalayarak koyun ve üstüne yarım limon suyu (iki yemek kaşığı) ve yarım bardak su ilave edin. Mutfak robotunu çalıştırın, iyice karıştırarak sabah kahvaltısından yarım saat önce aç karnına tamamını için. En erken yarım saat sonra kahvaltıya başlayabilirsiniz.

Uygulama: 15 gün ara vermeden her gün sabah bu kürü uygulayın ve 15 günlük uygulamadan sonra 1 hafta ara verin. 1 hafta ara verdikten sonra tekrar 15 gün aynı şekilde uygulayın ve kürü sona erdirin. 5-6 ay sonra durumunuza göre bu kürü aynı şekilde tekrar edebilirsiniz.

Eğer, orta ya da ileri derecede karaciğer yağlanması söz konusu ise, Maydanoz Limon kürüne paralel olarak aynı günün akşam yemeğinden iki saat sonra lavanta kürü de uygulanmalıdır.

Yılda 2-3 kez uygulanacak Maydanoz-Limon kürü ile karaciğer yağlanmasını önlemiş olursunuz. Karaciğer yağlanması fibroz ya da siroza dönüşebilmekte veya karaciğer kanserine neden olabilmektedir. Bu kürle hem karaciğer yağlanması önlenir hem de karaciğer arındırılır.

Yukarıda verilen kürü uygulamak istemeyenler için diğer bir önerim ise kereviz kürü.

Karaciğer Yağlanması için Kereviz Kürü: Ortalama 300 gram kerevizi ince ince dilimleyerek kaynamakta olan 2 bardak suyun içine koyun. Daha sonra 6 dakika ağzı kapalı şekilde haşlayın. Kerevizin hem kendisini hem de suyunu öğlen ve akşam yemeklerinden yarım saat önce (aç karnına olmasına özen gösterin) düzenli olarak tüketin. Bu kür 3 ay devam edecektir. 3 ay boyunca haftada 3 gün bu kürü uygulayarak karaciğerinizi yağ dengesini normal seviyelere getirebilirsiniz.

Karaciğer Yağlanmasına iyi Gelen Sebzeler ve Meyveler: Karaciğer yağlanmasının önemli etkilerinden biri hücrelerin fonksiyonlarını tam olarak yapamamasıdır. Antioksidan açısından zengin olan meyvelerin tüketilmesi meydana gelmiş olan fonksiyon bozukluklarını giderir. Sindirim sonrası oluşan toksinler karaciğer yağlanmasına neden olmakta bu nedenle kivi, çilek, kızılcık ve yaban mersini gibi karaciğer hücrelerini çalıştıran meyveler tüketilmelidir. Böylece karaciğer yağlanmasına neden olan toksinlerin vücuttan uzaklaştırılması hızlanır ve karaciğer yağlanmasının etkileri azalma gösterir.

Bu yazı karaciğer yağlanmasına iyi gelen meyveler kürler vitaminler bitki çayları otlar ilaçlar şifalı bitkiler karşı spor maydanoz kürü ne iyi gelir faydalı besinler enginar deve dikeni nasıl azaltılır gider geçer düşürülür engellenir önlenebilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir