Hamilelikte Karın Sarkması Nasıl Önlenir?

gebe
gebe

Hamilelikte Karın Sarkması Nasıl Önlenir?

amilelik bayanlar için en güzel hayallerden biridir. Evlenen çiftler bir süre sonra evlat sahibi olmak isterler. Hamile olduğu haberi alınınca dünyalar o çiftin olur. Hamilelik kadınlar için inanılmaz bir duygudur. Vücudunda dokuz ay boyunca bir canlı taşımak yüce bir duygudur. Allah kadınlara bu özel görevi vermiştir ve cennet anaların ayakları altındadır cümlesiyle de bu özel durum belirtilmek istenmiştir.

Hamilelik dönemi güzeldir ama doğumdan sonra vücutta sarkmaların olma ihtimali bayanları çok korkutur. Eski çekici haline dönemeyeceğini düşünen kadın özgüven eksikliği yaşayabilir. Vücut sarkmasının genetik bir tarafı mutlaka vardır ama bu illaki sarkma olacak diye bir durum yoktur. Hamilelikte karın sarkmasının nedeni rahim büyüdükçe karın kaslarına baskı yapması ve kasların gevşemeye başlamasından kaynaklıdır. Doğundan sonra da karın kasları kendini toparlayamadığı için sarkma oluşur. Yaşı büyük olan hamileliklerde ve çoğul gebelerde sarkma daha çok görülür.

Hamile kaldığınızda eğer kiloluysanız duruma bir sıfır daha geriden başlıyorsunuz demektir. Kilolu olan ve kilolu hamilelik geçiren biri doğumdan sonra estetik gerektiren sarkma sorunuyla uğraşabilir. Hamile kalmadan önce ideal bir kiloya ulaşmak gerekir. İdeal bir kilodaysanız daha rahat bir hamilelik geçirirsiniz ve hamilelikte 14 kilo almak idealdir. Hamilelikte önemli olan fazla yemek değil, gerekli olan gıdaları tüketmektir. Sıvı tüketmek hamilelikte çok önemlidir. Hem kilo kontrolünü sağlar hem de gerekli su ihtiyacımızı karşılar.

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir