Aura Epilepsi Ve Migren Tedavisi

Aura Epilepsi Ve Migren Tedavisi

Aura Epilepsi Ve Migren Tedavisi

Nöroloji rahatsızlıkları genellikle beş duyumuzun hasar görebileceği, önlem alınması ve mutlaka uzman kontrolüne başvurulması gereken rahatsızlıklardır.

Ağrı, tüm hastalıklarıda yol göstericidir. Hastaların şikayetleri, ağrıları tedavi için ışık tutar. Tanı çok önemlidir. Pekçok nöroloji rahatsızlıklarında ortak ilaçlar kullanılınabilinir, bu rahatsızlıkların aynı olduğunu göstermez. Epilepsi, nöbet şeklinde zuhur eder. Aura ve Migren rahatsızlığı da nöbetler şeklinde kendini gösterir. Aura, migren rahatsızlığı olan hastaların küçük bir kısmında görülen, görme, duyma ve denge bozukluğu halleridir. Aura, her migren hastasının yaşayacağı türden birşey değildir. Genellikle aura, görmede sanki uzak bir tünelin içinde bakıyormuş gibi veya zikzaklı nesnelere bakarken bulanık görme, veye tamamiyle görememe şeklinde ortaya çıkar. Bu geçici bir haldir, aura nın bitmesinde yaklaşık birkaç dakika sonra migren ağrısı nöbeti gelir. Her migren ağrısından önce aura nöbeti gelmez ve aura nöbetleri ağrılı değildir.

Beyin, küçük yaşlardan itibaren korunması gereken, bedenimizin en önemli organlarından biridir. Küçük yaşlardaki travmalar, yoğun stres altında yaşamak, depresyona meyilli olmak ve doğru beslenmemek beyin rahatsızlıklarına nedendir.

Migren ve Epilepsi hastalarının düzenli kullanması gereken ilaçları, uymaları gereken yaşam kuralları vardır. Tüm bunlara dikkat edildiğinde nöbetler daha hafif geçebilir. Migren rahatsızlığı olan kişiler, asitli içecekler ve tüm turunçgillerden uzak durmalı, aşırı tatlı, tuzlu yemeyerek tansiyonlarını dengede tutmalıdırlar. Ayrıca alınan ilaçların kuvvetli olmasından dolayı mideye verilebilinecek zararı da düşünerek mutlaka bir mide koruyucu kullanmaları gerekir.

Epilepsi rahatsızlığı olan hastalarınsa çok fazla parlak ışığa, rengarenk ışıkları ve zikzaklı deselere uzun süre bakmadan, almaları gereken ilaçları düzenli olarak alarak mutlu ve daha az ağrılı bir yaşam geçirmeleri mümkündür.

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir