Slime Nasıl Yapılır? Malzemeleri Ve Maliyeti Nedir ?

Slime Nasıl Yapılır? Malzemeleri Ve Maliyeti Nedir ?

Slime Nasıl Yapılır? Malzemeleri Ve Maliyeti Nedir ?

Slime Nasıl Yapılır?Malzemeleri Ve Maliyeti Nedir ? Slime yapımı boraxlı (boraks) da olabilir borakssız da. Orijinal slime neden yapılıyor, dersen malzemeler bu şekilde. Alternatifler çoğaltılabilir, aşağıda değişik slime tariflerine p yer verdik.

Slime malzemelerini herhangi bir kırtasiye ya da marketten kolaylıkla bulabilirsin. Gelelim tutkallı ve borakslı slime yapımına:

Bu türün içinde orijinal slime malzemelerinin yerine şampuan, tıraş köpüğü ve sıvı sabun şeklinde alternatif şeyler kullanılıyor.

Slime Malzemeleri:

Sıvı sabun (Ne büyüklükte bir slime istediğine bağlı olarak miktarına karar verebilirsin.)

  • Tuz,Çubuk,Kap.

Slime YapmaTarifi

  1. Kabın içine dilediğin kadar sıvı sabun koy ve çubuk yardımıyla köpürene kadar karıştır. Sabunun üstüne tuz ekle ve ara vermeden karıştırmaya devam et.
  2. Bir süre sonrasında slime, kıvamını bulmaya başlamış olacak.
  3. Ne kadar fazlaca tuz eklersen slime o denli katılaşır.
  4. Hazırladığın karışımı 1-2 saat kadar buzlukta beklet. Kolay slime yapımı işte bu kadar rahat!

Sıvı sabun ile slime yapımı

Slime malzemeleri neler?

1 bardak sıcak su,1 bardak oda sıcaklığında su,1/2 çay kaşığı boraks,1/2 bardak tutkal,Sim,İstediğin renkte besin boyası,Geniş kap.

Sıvı sabunla slime yapımının şampuanlı tariften hiçbir farkı yok, tüm malzemeler aynı. Yalnızca şampuan yerine aynı seviyede sabun kullanman gerekiyor. Tıpkı şampuanda olduğu şeklinde sıvı sabunda da renk seçimin ne yönde olursa slime o rengi alıyor, ek olarak besin boyası kullanabilirsin doğal. Karar senin.

Sıvı sabun ile slime yapımı tarifi

1/2 bardak suya, elindeki şampuanı ekleyip karıştır. Oyun jelini geniş kabın içine dök, üstüne besin boyası ve sim ilave et. Miktarlarını kendi isteğine nazaran ayarlayabilirsin fakat besin boyasını fazla kaçırmamaya dikkat et. Tüm malzemeleri iyice karıştır. Şimdi kabın içindeki karışıma şampuanlı karışımı yavaş yavaş ilave et. Karıştırdıkça slime’ın kıvamının yoğunlaştığını göreceksin. Ara vermeden karıştırman kıvam açısından mühim.

Boraks kimyasal özellikler gösteren fakat doğada kendiliğinden bulunan naturel bir mineral. Sadece çocuğun için borakssız ve tutkalsız slime yapımını da öğrenmek isteyebilirsin. Bunun için alternatif malzemelerden faydalanman gerek. Bu tarifimizde sana şampuan ile slime yapımını anlattık.

Oda sıcaklığındaki 1 bardak suyun içine 1/2 çay kaşığı boraks koy. Boraks tam çözülene kadar karıştır. 1 bardak sıcak su ile 1/2 su bardağı tutkalı geniş kabın içinde karıştır. Hazırladığın tutkallı suya istediğin oranda sim ve besin boyası ekle. Sadece besin boyasını fazla kaçırmamaya dikkat et. Yoğun bir madde olduğundan istediğin rengi tam olarak elde edemeyebilirsin. Çay kaşığının ucuyla az az ekleyebilirsin. Hazırladığın karışıma borakslı suyu yavaş yavaş ekle. Slime yapımında en dikkat etmen ihtiyaç duyulan şey, kıvam. Kıvamın iyi olması için borakslı suyu eklerken karıştırmayı savsaklamak. Karıştırdıkça slime’ın kıvamının oturduğunu göreceksin. Eğer fazla sıvı olursa borakslı su ilave edebilir, katı olursa da sıcak su ekleyebilirsin. Tutkalsız ve borakssız slime yapımı

Gelelim yapımına:
1 bardak oyun jeli,1/2 bardak şampuan,1/2 bardak ılık su,Sim,İstediğin renkte besin boyası,Geniş kap.

Ayrıca besin boyası kullanmayıp şampuanın naturel renginden p faydalanabilirsin. Şampuan ne renk olursa slime’ın da o renk oluyor, seçimini buna nazaran yapabilirsin. Sana küçük bir tüyo da verelim: Evde slime yapımının püf noktası, malzemeleri birbiriyle doğru sırayla buluşturup karıştırmaktan geçiyor!
Sana bir p sıvı sabunla meydana getirilen alternatif bir slime tarifi verelim. Hatta en kolay slime yapımının bu tarifte gizli saklı bulunduğunu söyleyebiliriz, bu sebeple malzemeler fazlaca rahat!

Sabunla slime yapımı için de küçük bir tüyo: Kokunun güzelleşmesi için kokulu sıvı sabun kullanabilirsin.

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir