Saç Botoksu İle Keratin Bakımı Arasındaki Fark Nedir?

Saç Botoksu İle Keratin Bakımı Arasındaki Fark Nedir?

Saç Botoksu İle Keratin Bakımı Arasındaki Fark Nedir?

Günümüzde hemen hemen herkes tarafından bilinen ve duyulan saç botoksu ile keratin yüklemesi, her ne kadar aynı uygulamalar olarak bilinse de, farklı içeriklere sahip olan farklı uygulamalardır.

Saç Botoksu Nedir?

Saçı onarıp dolgun ve hacimli bir görünüm elde edilmesini sağlayan saç botoksu, saçı sakinleştirme, nemlendirme, canlandırma, dalgaları açma ve hacim kazandırma gibi etkiler göstermektedir. Keratin bakımı ile pek çok noktada ortak pay sağlasa ve hatta aynı sonuçları ortaya çıkarsa da, uzmanlar bu iki işlemin birbirinden farklı olduğunu bilir.

Keratin Bakımı Nedir?

Saç botoksu ile oldukça benzeyen keratin bakımı, çeşitli maddelerden yapılmaktadır. En önemli yapı taşlarından biri de formaldehit toksittir.

Genellikle brezilya fönü gibi işlemlerde uygulanan keratin bakımı, saç sağlığını korumaya ve özellikle de saçın uzun süre düz kalmasını sağlamaya yönelik olarak uygulanmaktadır. Ancak saç botoksuna kıyasla farklı yönleri de bulunmaktadır.

Saç Botoksu İle Keratin Bakımı Arasındaki Fark Nedir?

Saç botoksu ile keratin uygulaması her ne kadar aynı uygulamalar olsa da, ikisi arasında önemli farklar bulunmaktadır. Bunlardan ilki ise bileşimlerinin farklı olmasıdır. Keratinin içeriğinde kimyasallardan formaldehit adı verilen bir toksit madde bulunurken, saç botoksunda böyle bir madde bulunmamaktadır. İkinci fark ise saç botoksunun aşırı yıpranmış saçlarda dahi uygulanabilirken, keratinin uygulanamamasıdır.

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir