Sülfatsız Şampuanın Faydaları Nelerdir?

medical notepad x
medical notepad x

Sülfatsız Şampuanın Faydaları Nelerdir?

Sülfat, günümüzde kullanılmakta olan pek çok şampuanın içeriğinde bulunan ve saçların köpürmesini sağlayan kimyasal bir maddedir. Bilimsel olarak yapılan araştırmalar neticesinde kanserojen madde olduğu tespit edilen ve insan sağlığını büyük ölçüde etkileyen sülfat içerikli şampuanlar, artık bilinçli tüketiciler tarafından kullanılmaz hale gelmiştir. Bunun yerine sülfatsız şampuan tercih edilmekte ve saç sağlığı bu şekilde korunmaktadır.

Sülfatsız Şampuanın Faydaları Nelerdir?

Sülfatsız şampuanlar, keratin açısından oldukça gerekli olan saç bakım ürünlerinden biridir. Saçlarına önem veren ve saç sağlığını korumak isteyenler tarafından tercih edilen bu şampuanlar, formaldehit, sls, cocomide, paraben ve bunun gibi zararlı kimyasallar ile beraber tuz içermemektedir.

Günümüzde Keratin seti yerine ya da yanında kullanılması gereken bir saç bakım ürünü olarak karşımıza çıkan sülfatsız şampuanlar, saçları ve saç köklerinin derinlemesine temizlerken, aynı zamanda da beslemektedir. Yüzde 100 doğal ve organik olduğundan herhangi bir zararı dokunmayan sülfatsız şampuanlar, saç tellerini kopmalara, yıpranmalara ve dış etkenlere karşı korumakta, saç dökülmelerinin önüne geçmekte ve dökülen saçların yerine yenilerinin uzamasına yardımcı olmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra saç tellerinden kolaylıkla arındırılan bu şampuan, saçtan kolayca süzülmekte ve saç diplerinde herhangi bir kalıntı kalmamasını sağlamaktadır. Dolayısıyla bu şekilde kepek problemini de ortayan kaldırabilmektedir.

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir