Hamilelik Belirtileri Nelerdir ?

Hamilelik Belirtileri Nelerdir ?

Hamilelik Belirtileri Nedir ?

Normalde vajinal beyaz akıntı saf beyaz yada kremsi beyaz renktedir. Menstrüel siklusun başlangıcında yada sonunda akıntının olması normaldir.Bununla beraber, enfeksiyon durumunda akıntı sarı yeşil ve fena kokulu olabilir.Ovulasyon çoğu zaman tane döneminden ortalama 14 gün sonrasında gerçekleşir. Web bir akıntı oldukca yaygındır, sadece bu vakit zarfında ufak bir kanama meydana gelebilir.

 

Bu kan rengi kahverengi olabilir. Kahverengi vajinal akıntı bir tek dönemlerden kalan kan olabilir ve bu yüzden zararsız olabilir sadece bununla birlikte daha karmaşık bir tıbbi duruma işaret edebilir.Yumurtlamadan meydana gelen lekelenme bir kaç damladan ibarettir. Yumurtlama esnasında kasıklarınızda ağrı batma,bel ağrısı,gögüs hassasiyeti,ciltte parlaklık ve cinsel istekte artış olabilir.

Yumurtlamanın tipik belirtileri:

Her kadının yumurtlamaya verdiği yanıt birazcık değişebilir. Bununla beraber, yumurtlama esnasında meydana gelen hormonal değişimler çoğu zaman bir çok hanım üstünde aynı etkiye haizdir. Bir çok hanım, akıntısının giderek daha net ve daha azca yapışkan bulunduğunu anlayacaktır. Bir çok hanım, yumurtlama anında ıslak ve ıslak hale geldiğini emareler nedir

Yumurtlama ovülasyon periyodu hesaplama

Vajinal akıntı, üreme çağındaki her hanımda meydana gelen ordinary bir olgudur. Şeklinde bir takım unsur p vajinal akıntının rengini ve kıvamını etkisinde bırakır.

Bu değişimler, yumurtlama esnasında, yumurtlamadan ilkin ve sonrasında bir takım değişikliğe neden olur.Bununla beraber, yumurta olgunlaştıkça, daha çok mukus salgılanır ve bazı bayanlar yapışkan bir akıntı yaşayabilir.

Yumurtanın özgür kalmasıyla, daha yoğun akıntı salgılanır. Bir kadının hamile kalma şansı bu verimli dönemde olur. Akıntının hacmi artar ve yumurta akı kıvamında olur.Yumurtlama gerçekleştiğinde, akıntının kıvamı yine değişmiş olur. Hamile kalmaya çalışan bayanlar, vajinal akıntının kıvamını, doğurganlık sürecinin ne vakit başladığını anlayabilmeleri için gözlemlemelidirler.

Yumurtlama esnasında vajinal akıntıda meydana gelen değişimler hanımdan hanıma değişebilir.
Cinsel istekte artış Gögüs hassasiyeti Şişkinlik ödem Kasıklarda ağrı kramp Baş ağrısı yada mide bulantısı Yumurtlama lekelenmsi

 

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir