Evde Yapımı Kolay Doğal Bakım Yüz Maskeleri

Evde Yapımı Kolay Doğal Bakım Yüz Maskeleri

Evde yapımı kolay doğal bakım yüz maskeleri

Bu maske tarifide diğer maske tariflerimiz gibi evde yapıılyor, fakat bu maske için kesinlikle malzeme alımı için dışarı çıkmıyorsunuz. hemen elinizin altında olan, Hiç fark etmediğiniz malzemelerinizle iki dakikada hazırlayabiliyorsunuz.
Sevgili Melek’ler, karpuzu ezin ve püre halini alan karpuzu yüzünüze sürün. Maske kuruyup, cildiniz gerilene kadar bekleyin ve son olarak ılık su ile yıkayın ve duru suyu yüzünüze çarptıktan sonra temiz bir havlu ile durulayın. Bu maske cilt lekelerini gideriyor.

Sivilceler için önerdiğimiz maske ise bir domatesi ikiye bölüp yüzünüze masaj yapın ve 5 dakika bekleyin. Bu maske cildi yaktığı için sivilceleri de kurutuyır Melek’lerim.

Bir parça ekmeği sğte batırın ve sırt üstü uzanın, sütlü ekmeği sivilcenizin üzerine koyup 20 dakika bekleyin…

Jel olmayan naneli diş macununuzdan bir parça avcunuza sıkın ve bir kaç damla ılık su ile krem haline getirin, cildinize sürün… 5 Dakika bekledikten sonra su ile yıkayın. Bu maskede cilt ve güneş lekelerini yok ediyor.
Eğer ki maske konusunda hem zamanınız yok ise hemde kendinize güvenmiyorsanız, aktarlada satılan fiyatıda çok cuzi olan küçük makse paketlerinden alabilirsiniz. Bu makselerin içinde kil ve cilt besleyici ürünler, bitkilerinde olması sebebi ile dahada işinize yarayabilir.

Cilt bakım maskesi öncesi mutlaka cildinizin temiz olmasına dikkat edin. Her maske sonucunda, gül suyu ile cildinize tonik işlemini yapın ve günlük bakım kreminizi uygulayın

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir