Çocukluk Çağı Obezitesi Neden Olur? Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Çocukluk Çağı Obezitesi Neden Olur? Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Çocukluk çağı obezitesi hem sıhhat hem de fizyolojik görünüm sebebiyle can bunaltıcı bir durumdur. Bu sebeple hareketli olmak ve spor yapmak sağlığınız için oldukca mühim bir mevzudur.  Ek olarak, fizyolojik aktivite çocuğunuzun kendine itimatını de artıracaktır.
Çocukluk çağı obezitesi ile savaşım, zamanımızın en ciddi sıhhat problemlerinden biri haline geldi. Ortaya çıkan birçok hastalığın riskini azaltabilmemiz için probleminin ciddiyetinin bilincinde olmamız gerekir.
Normal olarak, sorun evlatların yalnız kilosu değil, sağlığı korumak için tertipli egzersiz yapmaları gerektiğidir.
Bu yazıda, çocukluk çağı obezitesi ile savaşım etmenin bazı keyifli yollarını paylaşacağız.
Çocukluk çağı obezitesi için aktiviteler nedir?
Sıhhatli bir yaşam için yapılması ihtiyaç duyulan en mühim iki şey rejim ve egzersizdir. Bu yüzden, egzersiz hakkında informasyon sahibi olmanız ve çocuklarınızın hareketli bir yaşam seçimi seçmesine destek olmalısınız.
Bu şekilde çocuklar daha entelektüel ve fizyolojik uyaranlarla büyüyecek ve bedene bakmanın önemini anlayacaklardır.
Bununla beraber, evlatların formda kalmasına destek olacak en iyi ve en keyifli egzersizlerden bazılarına bir göz atalım.
YüzmeYüzme her yaş için muhteşem, fakat bilhassa çocuklar için. Fizyolojik aktiviteyi oyuna dönüştürmek, evlatların bunu bir zorunluluk olarak görmemeleri anlamına gelir ve bu da onları daha motive eder.
Nitelikli bir yetişkinin sudaki evlatları gözetlemesi önemlidir, bilhassa cankurtaransız hususi bir havuz ise bilhassa dikkat edilmelidir. Yüzme vücut için en iyi sporlardan biridir.
Atlama ipiEn oldukca kalori yakan geleneksel oyunlardan biri de ip atlama. Dünyanın dört bir tarafındaki boksörlerin eğitimlerinin bir parçası olarak ip atlama atlaması rastlantı değildir. Karın ve bacak kaslarını çalıştırır, dayanıklılığı artırır ve kalp fonksiyonunu iyileştirir.
Bu yüzden bu oyun son yıllarda oldukca gelişti. Bunu müziğe uygulamak onu daha keyifli hale getirir ve evlatları beraber müzikle uğraşmaya motive eder. İp atlama, ritim, koordinasyon, dayanıklılık ve motor becerileri geliştirir.
Dövüş sanatlarıÇeşitli dövüş sanatları türleri vardır. Çocuğun yaşına ve ulaşmak istediğiniz hedeflere uygun olanı seçebilirsiniz. Egzersizin bu özelliği, evlatları luk ve zayıflama mevzusunda sağlamlaştırır.
Bununla birlikte disiplin, saygı, sebat, vücut kontrolü ve kendini savunmayı da öğrenecekler.
Ne yapmış olursanız yapın, tüm fizyolojik aktivitelerden ilkin ısınmanın ve sonrasında esnemenin önemini aşılamalısınız. Bu şekilde, performans en üst düzeye çıkarılırken sakatlanma riski azaltılır.
Dövüş sanatları, evlatların birkaç ay içinde naturel olarak kalori yakmasına ve zayıflamasına destek olan sıkıntılı sporlardır.
Hulahop çocuklukta obeziteye karşı koyabilirBu, dünyanın en popüler oyunlarından biridir. Belin etrafına düşmeden plastik bir halkanın döndürülmesinden oluşur. Bunu yapmak için kalçalarınızı hareket ettirmelisiniz.
Bu hareket, çocukluk çağı obezitesi ile savaşım için onu garip ve keyifli bir oyun icra eden şeydir.
Bir müzik eşliğinde hulahop halkasını sallamak koordinasyon, esneklik, dayanıklılık, ritim ve denge gerektirir ve ek olarak evlatların formda kalmasına destek sunar.
FutbolFutbol, ​​çocuklar için muhteşem bir spordur şu sebeple oldukca severler. Başka iyi seçenekler olmasına karşın, futbol çocukluk çağı obezitesiyle savaşım için etkili bir spordur.
Dahası, futbol ekip çalışmasını, hızı, beceriyi, çabayı, stratejiyi ve zekayı teşvik eder.
Bu sporun bir başka pozitif yanları da açık havada ergonomik yapmanızdır. Futbol oynamak evlatların fizyolojik hareketsizlikten kaçınmasını sağlar. Futbol bu yüzden tüm çocuklar için muhteşem bir aktivitedir.
Bisiklet sürmeBisiklet sürme keyifli sporlardan biridir. Ek olarak kalori yakmak için elverişli bir aktivitedir. Çocuğunuzun yaşına uygun bisiklet seçimi yaparak hem spor yapmasını hem de eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Gün içinde belli bir süre bisiklet sürmesi çocukluk çağı obezitesi ile savaşım etmek için yararlı olacaktır.

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir