Zoretanin Yan Etkileri Nelerdir?

Zoretanin Yan Etkileri Nelerdir?

Sivilceler ile savaşta kullanılan Zoretanin A vitaminin bir formudur. Özellikle iri formlarda ve aşırı iltihaplı sivilce durumlarında kullanılır. Her türlü yönteme başvurulmasına rağmen bir ilerleme kaydedilmeyen sivilce tedavilerinde uygulanır. Yüzdeki sivilce miktarı bir türlü azalmak bilmediğinde ayrıca geçen sivilceler yüzde ciddi hasarlar bıraktığında tavsiye edilen bir yöntem olan Zoretanin kapsül, doktor kontrolünde ve doktorun ön gördüğü süre içerisinde düzenli kullanıldığında pürüzsüz bir cilt vaat eder. Reçete ile satılan Zoretanin hekim tarafından kontrollü olarak kullanılmadığı takdirde zararlı olabilir.
Tüm ilaçlar gibi Zoretanin kapsülünde yan etkileri vardır. Gebe olanların ve gebelik planları olanların asla kullanmaması gereken bir ilaçtır. Ek A vitamini takviyesi yapılmasına gerek yoktur. Ayrıca ilaç kesildikten en az 3 ay 3 ay sonra kan bağışında bulunulmalıdır.

Astım, kalp ve damar sorunları, şeker, kolesterol, karaciğer rahatsızlıkları, aileden gelen bir depresyon sorunu, beslenme bozuklukları var ise ilaç tavsiye edildiğinde doktora bu hastalıkların herhangi biri taşınıyorsa bilgi verilmelidir. Ender görülen yan etkileri arasında; Döküntü ve kaşıntı gibi alerjik reaksiyonlar, depresyon ve ilgili bozukluklar, üzgün ve boş ifade, ruh değişiklikleri, endişe, ağlama nöbetleri, hırçınlık, mutsuzluk, sosyal veya spor aktivitelere olan hevesin kaybedilmesi, aşın veya çok az uyuma, kiloda veya iştahta değişiklikleri, okul veya iş performansında azalma veya konsantrasyon sıkıntısı içerir, var olan depresyonun kötüleşmesi, sert veya saldırgan olma, saç kaybı (bu sadece geçici bir süre içindir, tedavi bittikten sonra saçınız eski haline döner).
İçindekiler :1 Zoretanin Yan Etkileri Nelerdir ?1.0.1 Benzer Kullanıcı Yorumları:
Zoretanin Yan Etkileri Nelerdir ?
Daha nadir görülen yan etkileri arasında; bulanık görme, çarpık görme, boğazda kuruluk, ses kısıklığı, özellikle astımınız varsa aniden göğsün gerilmesi, nefesin kesilmesi ve hırıltı, ışığa hassasiyette artma, tırnak kökünde bakteriyel enfeksiyonlar ve tırnak değişiklikleri, şişme, akma, akıntı, vücut kıllarında artış, geceleri daha az görme, renk körlüğü duyma zorlukları, lenf bezleri şişmesi, ( bu ciddi bir yan etkidir, acil tıbbi müdahale gerekebilir), ilk haftalarda akne kötüleşebilir ancak belirtiler zamanla iyileşir, ciltte özellikle yüzde iltihaplanma, şişme ve normale göre koyulaşma, aşırı terleme veya kaşınma, ve renk görüşünde kötüleşme görülebilir.
Zoretanin kullanıcı yorumlarını sitemizden okuyabilir, zoretanin yorumları, zoretanin şikayetleri hakkında görüş ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz.
Benzer Kullanıcı Yorumları:https://kullaniciyorumlari org/zoretanin-yan-etkileri-nelerdir html (10)

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir