Zedprex Antidepresan Ne İşe Yarar?

Zedprex Antidepresan Ne İşe Yarar?

Zedprex panik bozukluk ve majör depresyon tedavisinde kullanılan hafif bir antidepresan türüdür. Sosyal fobisi olan ve kalabalık ortamlarda konuşamayan kişilere de önerilen ilaç etkisini 1 ile 3 hafta arasında gösterir. Psikolojik sorunları olan insanların genellikle intihar eğilimi olduğu için doktor tavsiye etmedikçe kullanılmamalıdır. Sabahları tok karnına alınması gereken Zedprex tablet doktor önermedikçe 1 adetin dışına çıkılmamalıdır. Bazı yan etkileri mevcut olan antidepresan oz aşımında sindirim sistemini  alt üst edebilir.
 
 

İçindekiler :1 Zedprex Antidepresan  Yan Etkileri Nelerdir ?1.0.1 Benzer Kullanıcı Yorumları:
Zedprex Antidepresan  Yan Etkileri Nelerdir ?
Yan etkileri arasında baş dönmesi, baş ağrısı, anksiyete, uykusuzluk, titreme, kontrollü uyku hali, aşırı uyku hali , duyu bozuklukları, görme bozukluğu, ayağa kalkınca ani tansiyon düşüklükleri, halsizlik ve kabus görme gibi etkiler gözlemlenmiştir. Bunun yanı sıra sindirim sistemi üzerinde birtakım yan etkilere sebep olabilir.  Bulantı, kusma, hazımsızlık, ishal, anoreksi, ağız kuruluğu, kabızlık, karın ağrısı, kilo artışı ve tat alma bozukluklarına rastlanmıştır .Deride aşırı terleme, döküntü, kaşıntı, cinsel bozukluklar ve kas ağrılarına sebep olabilir. Hamileler, emziren anneler ve çocuklar üzerinde kullanımı uygun değildir çünkü bu tür kişiler üzerinde yeterli araştırma yapılmamıştır. Karaciğer ve böbrek rahatsızlığı olanlar doktor kontrolünde başlamalıdır. Şeker hastalarında doz ayarlaması doktor kontrolünde olmalıdır. Ayrıca şeker rahatsızlığı olanlarda ilacı bıraktıklarında ani şeker düşüklükleri olacağı için kontrollü bırakmak gereklidir. Zedprex antidepresan hapı kullanmaya başladıktan bir veya üç hafta sonra bazı manik semptomlara sebep olabilir. Zayıf ve yaşlı hastalara günde 60 miligramdan fazla verilmemelidir.
zedprex antidepresan kullanıcı yorumlarını sitemizden okuyabilir, zedprex antidepresan yorumları, zedprex antidepresan şikayetleri hakkında görüş ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz.
Benzer Kullanıcı Yorumları:zedprex ne işe yarar (79), zedprex kullananların yorumları (61), zedprex zayıflama (24), https://kullaniciyorumlari org/zedprex-antidepresan-ne-ise-yarar html (3)

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir