Thy Biletimin İptal Olması

Thy Biletimin İptal Olması

Sitemizde kullanıcıların yazdıkları öneri ve şikayetleri paylaşmaya devam ederken Thy Biletimin İptal Olması başlık makalemizle bir kullanıcımızın yaşadığı olayı objektif bir şekilde olduğu gibi aktarıyoruz. Bilindiği üzere havaalanlarında uçakların iptal olması veya geç kalkması gibi durumlar sıklıkla meydana gelmektedir. Ve bu durum iptal olunan uçakların ücreti iade edilir mi? sorusunu akla getirip çeşitli mağduriyetler oluşturmaktadırlar. Zira işleri acil olan kişiler genellikle uçak seyahatini kullanırlar, onlar da eğer iptal olursa bir gün bile gecikme yaşandığında mağduriyet yaşamaktadırlar.
İçindekiler :1 Thy Kullanıcı Yorumları2 Thy Biletimin İptal Olması
Thy Kullanıcı Yorumları
Thy ne zaman kuruldu? 1933 Yılında kurulan Thy ilk yıllarda “Türkiye’nin Yükselen Değeri” Sloganıyla hizmet vermeye başladı. Kurulduğu ilk yıllarda sadece 5 uçakla hizmet veren firma bugün gelinen noktada yolcu ve kargo uçaklarıyla beraber tam 340 Uçak bünyesinde barındırmaktadır. Uçakta yer alan filolar ilk heyecanı gibi hizmet etmektedir. Dünya genelinde en büyük uçak firmaları arasında yer alan Thy, 2013 yılında almış olduğu önemli kararlar neticesinde Türk Sivil Havacılık tarihinin en büyük uçak alımını gerçekleştirdi. Bu satış neticesinde önümüzdeki yıllarda da filo yaş sınırını üst yukarılara taşıyan firma hizmet anlayışını daha profesyonel şekilde sürdürmektedir.
Şuan firmada yer alan uçak siparişleri ve kiralanma sürelerinin sona ermesinden sonra uçak firmasının 2023 yılının sonlarına doğru Türk Hava Yolları firmasında kargo ve yolcu uçaklarının toplamının 500’ü bulabileceği söyleniliyor. Bugüne kadar Türk Sivil Havacılık alanından sayısız önemli hizmetlere imza atan Türk Hava Yolları, bu misyonunu aralıksız sürdürmektedir. Uçuşların yanı sıra Türk Hava Yolları teknik, bakım, onarım gibi alanlarda da kabiliyetini gösterip herhangi teknik sorunla karşılaştığında bunu en kısa sürede çözüme kavuşturmaktadır. Bu bakım onarım hizmeti 550 Milyon Dolar ile faaliyete geçerken Türkiyedeki havacılık gelişimine de büyük katkı sağlamaktadır. Ve bu hizmet sayesinde dünyanın en büyük uçak bakım, onarım şirketlerinden biri haline gelmeyi amaçlamaktadır. Mevcut halde 9000’den fazla kişiye iş imkanı sağlayan bakım onarım merkezinin yıllık cirosunun ise 2 milyar dolara kadar ulaştığı söylenilmektedir.

Türk Hava Yollarının kargo, yolcu, bakım ve onarım hizmetlerinin dışında meydana getirdiği bir diğer hizmet ise Türk Hava Yolları A.O, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş ve Assan Hanil ortaklığında kurulup tümü Türk mühendislerden oluşan ve bu mühendislerin tasarlamış oldukları uçak koltuğu üretimi ile uçak koltuk üretim saniyisi gibi hizmetleri de yerine getirmektedir. Bu proje 2014 yılında havacılık alanında önemli bir özellik taşırken Hedef 2023 çerçevesinde “Yüzde yüz Türk uçağı üretimi” projesinin hedefini oluşturmakta ve bu hedef sayesinde projeye verilen bütçe 5 milyon doları bulmaktadır.
Thy Biletimin İptal Olması
Şimdi sitemize gelen Türk Hava Yolları uçak biletinin iptali hakkında bir yazıyı sizinle paylaşacağız. Bu yazıyı diğer tüm yorumlarımız gibi objektif şekilde olduğu gibi sizlere aktarıyoruz. Bize ulaşan bir kullanıcımız uçak bilenin iptalı üzerine yaşadığı mağduriyetini yazmakta ve bu mağduriyeti her yerde dile getirip mahkeme yoluna dahi gitmeyi düşündüğünü belirtmektedir. İşte o kullanıcının bizlere yazmış olduğu yorumu olduğu gibi aktarıyoruz:
21.11.16 tarihindeki 2352198675919 bilet numaralı esenboğa-atatürk- kuala lumpur uçuşlarımın şahsıma hiçbir bilgi verilmeden, uçuşa 30 dakika kala iptal edilmesi sonucu maddi ve manevi zarara uğramış bulunmaktayım. THY nın bu amatör tutumu sonucu 6 saat boyunca havaalında tatmin edici bir açıklama alamamış olup, kuala lumpurdaki çok önemli işlerimi iptal etmek zorunda kaldım. Bu amatör tutumun telafisi olarak gereğinin yapılmasını, durumun ilgili makamlara bildirmesini talep eder, aksi takdirde tüm yasal yollara başvuracağımı bilmenizi isterim.
Gönderen İsim/Mail: [email protected]

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir