Selectra Tablet Yorumları

Selectra Tablet Yorumları

Güçlü bir antidepresan olan Selectra tablet majör depresif bozukluk ve obsesif kompulsif bozukluk, panik bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu ve sosyal anksiyete bozukluğunda kullanılmaktadır. İntihar eğilimi olan ve davranış bozukluğu yaşayan 6 – 24 arası çocuklarda da kullanılmaktadır. Doktor tavsiye etmediği sürece kullanımı uygun değildir. Sertralin etkisi ile kişiye mutluluk ve öz güven verir. Genellikle günde 1 adet aynı saatte ve bol su ile kullanılması tavsiye edilen Selectra tableti almayı unuttuğunuzda, diğer doz ile arası çok yakın ise unutulan dozu telafi etmeye çalışmamalısınız. Fakat günde bir kez alınıyor ise aynı gün içerisinde hatırlanır hatırlanmaz alınarak telafi edilmelidir.
Özellikle çocuklar üzerindeki kullanım şekli vücut ağırlığına göre iyi ayarlanması gerekeceği için hekim gözetimi altında ayarlanmalıdır. Selectra tablet kullanımı sırasında dozun yeterli olmadığını düşünüyorsanız veya fazla geldiğini düşünüyorsanız eczacınıza veya hekime danışmalı kafanıza göre doz artışı yapmamalısınız. Kullananların çoğunda olumlu etkiler gözlenen Selectra tableti birden bire kesmek bazı rahatsızlıklara neden olabilir. Bu rahatsızlıklar baş dönmesi, baş ağrısı, karıncalanma, endişe hali ve mide bulantısıdır. Genellikle hafif seyreder ve bir müddet sonra geçer.

Selectra Etkileri Nelerdir ?

Selectra tabletin bazı yan etkileri vardır. Bu etkiler nadir görünmesine ve hafif seyretmesine rağmen acil müdahale gerektiren durumlarda en yakın sağlık kuruluşundan yardım alınmalıdır. Yan etkileri arasında ; böbrek ve idrar yolu bozuklukları, karaciğer rahatsızlıkları, erkeklerde boşalma bozukluğu, deri döküntüsü, kan sistemi bozuklukları, keyifsizlik,  bas dönmesi, uyuşma, baş ağrısı, anksiyete ve mide bulantısı gibi etkiler görülmektedir.

Selectra kullanıcı yorumlarını sitemizden okuyabilir, selectra yorumları, selectra şikayetleri hakkında görüş ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir