Prozac Şurup Kullananlar ve Yorumları

Prozac Şurup Kullananlar ve Yorumları

Prozac şurup  fluoksetin hidroklorür içeren nane kokulu bir şuruptur. OKB denilen Obsesif kompulsif bozukluklarda kullanılmasının yanı sıra aşırı yeyip ardından kusarak çıkarılan bulimla nevroza  hastalığının kusma etkilerini azaltmak amaçlı psikoterapi da kullanılmaktadır. Majör depresandır ve adet öncesi gerginliğine de iyi geldiği bilinir.
Sara hastalarının, hamile ve emziren bayanların, kalp ve karaciğer rahatsızlığı olanların, idrar söktürücü kullananların, ateşli ve titremeli hastalık geçirenlerin ve 18 yaşın altındaki bireylerin kullanması önerilmez.
Prozac şurubun kullanım dozunu doktor ayarlamalıdır. Kullanılan duruma göre 10 gün içerisinde herhangi bir ilerleme görülmüyorsa doktora söylenmeli ve ilaç dozu tekrar gözden geçirilmelidir.

Şurubun yan etkileri arasında nadir görülen dudak şişmesi deri kaşıntısı ile başlayan döküntüler, kendine zarar verilmeye başlanan durumlar, nefes alma güçlüğü ve deride kabarcıklar meydana geliyorsa Prozac şuruba karşı alerji var demektir ve ilaç kesilmelidir. Çok ciddi alerji belirtileri olan bu durumlarda en yakın sağlık kuruluşuna gidilmelidir.
İçindekiler :1 Prozac Şurup Yan Etkileri Nelerdir ?1.0.1 Benzer Kullanıcı Yorumları:
Prozac Şurup Yan Etkileri Nelerdir ?
Diğer yan etkileri arasında, bünyeye göre farklılık gösteren uyku ve uykusuzluk durumu, zihin karışıklığı, huzursuzluk, uzun süreli ağrılı sertleşme görülebilir ve acil müdahale gerektirebilir. Çok seyrek olarak görülse de doktor ile irtibata geçilmelidir. Ağız kuruluğu, aşırı terleme, üşüme, titreme, güneş ışığına karşı hassasiyet, kilo kaybı, ishal ve mide bozukluğu, bulantı, kusma, hazımsızlık, yutma güçlüğü, boğaz iltihabı, diş sıkma, tat alma duyusunda değişiklik, karaciğer fonksiyonunda anormallik, sarılık vak’aları, serum hastalığı, damar iltihabı, damar genişlemesi, göz bebeklerinin genişlemesi, baş ağrısı, çarpıntı, uyku sorunları ya da olağan dışı rüyalar, sersemlik, tansiyon düşüklüğü, iştah kaybı, yorgunluk gibi nadir hissedilen durumlar da hekime bildirilmelidir.
Prozac kullanıcı yorumlarını sitemizden okuyabilir, prozac yorumları, prozac şikayetleri hakkında görüş ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz.
Benzer Kullanıcı Yorumları:prozac şurup kullananların yorumları (48), prozac şurup (32), prozac kullananların yorumları (20), prozac şurup kullananlar (17), https://kullaniciyorumlari org/prozac-surup-kullananlar-ve-yorumlari html (1)

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir