Pasaport Çeşitleri Nelerdir? Kaç Çeşit Pasaport Var?

Pasaport Çeşitleri Nelerdir? Kaç Çeşit Pasaport Var?

Pasaport Çeşitleri Nelerdir? Kaç Çeşit Pasaport Var? Pasaport Nedir?, Pasaport Nasıl Alınır?, Pasaport yerine geçen belgeler nelerdir?, Pasaport renklerinin anlamları
Pasaport, Yurtdışına çıkmak için ve gittiğimiz yabancı ülkede ülkeye giriş yapabilmek için gerekli olan Uluslararası bir kimliktir. Kaç çeşit pasaport var diye merak ediyorsanız şunları söyleyebiliriz;
Pasaportlar 4 renktedir. Her renk ayrı bir çeşidi simgeler. Umumi pasasport (bordo), Hususi pasaport (yeşil), Hizmet pasaportu(gri), Diplomatik (siyah) pasasport çeşitleridir.
İçindekiler :1 Kimler Pasaport Çıkartabilir?1.1 Pasaport Yerine Geçen Belgeler Nelerdir?1.1.1 Benzer Kullanıcı Yorumları:
Kimler Pasaport Çıkartabilir?
Pasaportu, 18 yaşve üstü her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı çıkartabilir. Pasaport çıkartmak için nüfusa kayıtlı olduğunuz il veya ilçedeki Emniyet Müdürlüğüne şahsen başvurmalısınız.

Pasaport Yerine Geçen Belgeler Nelerdir?
Pasaport yerine geçen belgeleri, Seyahat belgesi, Gemi adamı cüzdanı, Uçak mürettabatı belgesi,Pasavan(idari mektup) olarak sıralayabiliriz.  Seyahat belgesini pasaportunuz kaybolduğunda ülkeye dönmek için kullanabilirsiniz.

Benzer Kullanıcı Yorumları:pasaport eitleri (128), kaç çeşit pasaport vardır (27), pasaport çeşitleri (26), pasaport çeşitleri ve anlamları (19)

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir