Mobil Uygulama Geliştirerek Para Kazanmak

Mobil Uygulama Geliştirerek Para Kazanmak

Mobil Uygulama Geliştirerek Para Kazanmak
Mobil uygulama geliştirerek para kazanmak, çağımızın yeni bir mesleği veya ek iş olarak yapılarak karşımıza çıkmaktadır. Çığ gibi büyüyen bu sektörde para kazanma yolunu açan ise kuşkusuz Android işletim sisteminin de icat edilmesidir. Çünkü daha önceleri sadece Windows Phone, BlackBerry ve Apple’a ait IOS işletim sistemleri ve sadece bunlarla uyumlu olarak geliştirilen mobil uygulamalar var iken artık Android işletim sistemine sahip telefonların ve telefon çeşitliliğinin artması ile mobil uygulama geliştirerek para kazanmak daha geniş bir alana yayılmıştır.
İçindekiler :1 Mobil Uygulama Geliştirerek Para Kazanmak2 Mobil Uygulama Geliştirmeye Nasıl Başlanır?3 Mobil Uygulama Dersleri
Mobil Uygulama Geliştirerek Para Kazanmak
Yeni mobil uygulamaları geliştirilmesi için var olan pazar, gün geçtikçe gelişmekte ve uygulama geliştiricilere cazip ve çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Geliştirilen mobil uygulamadan para kazanmanın yolu; geliştirilen uygulamanın satılması, uygulamanın ücretli olarak mobil cihazlara yüklenmesi ya da ücretsiz olarak sunulan uygulamaya reklam alınması mantığına dayanmaktadır.

Mobil Uygulama Geliştirmeye Nasıl Başlanır?
Geliştirilecek olan uygulama için ilk adım; sermaye sağlayıcı bir yatırımcının bulunması ile gerçekleşmektedir. Fakat bu konuda, yatırımcının önsezileri ve ileri görüşlülüğü önem taşımaktadır çünkü uygulamanın tutulup tutulmayacağı konusundaki düşünceleri, uygulamaya yatırım yapıp yapmama konusunu etkileyecektir. Bundan sonrası için gerekli olanlar ise uygulamanın hazırlanması ve sunulmasıdır. Bu sunum sonrası yapılacak olan reklam çalışmaları ve pr faaliyetleri uygulamanın kitlelere yayılmasını sağlayacaktır.
Mobil Uygulama Dersleri
Örneğin; günümüzde en fazla kullanıcıya ulaşmış uygulamalardan biri oyun sektöründeki uygulamalardan olan Angry Birds ve Pubg oyun uygulamalarıdır. Ve kuşkusuz, milyar dolarlık ciroları ile ilk sıralara oturmuş olan Instagram, Facebook ve Twitter uygulamaları da mobil uygulama geliştirerek para kazanmak amacı ile oluşturulmuş uygulamalardandır. Bu uygulamaların da dünya gündemine oturmadan önce; mobil uygulamanın geliştirilmesi aşamasında bu kadar çok tutacağı tahmin edilmemiştir.

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir