Minoxil Kullanıcı Yorumları

Minoxil Kullanıcı Yorumları

Çok çeşitli nedenler ile ortaya çıkabilen saç dökülmelerinin tedavisinde kullanılan Minoxil dermatologlar tarafından önerilen ve sağlık bakanlığı tarafından reçetesiz kullanımı onaylanmış bir ilaçtır. Mavi ve kırmızı ambalajlı minoxil forte farklı cinsiyetler için üretilmiştir. Mavi ambalajlı Minoxil Forte %5 erkekleri için, kırmızı ambalajlı olanMinoxil Forte %2 ise hanımlar için özel olarak üretilmiştir. Fakat saç dökülmesi yoğun oranda gerçekleşiyorsa hekim tarafından her iki cinse de Minoxil Fort %5 tavsiye edilir.
1986 yılında Amerika Birleşik Devletleri tarafından onaylanmıştır ve günümüzde 27 ülkede satılmaktadır. Minoxil Forte etkisi onaylanmış bir üründür fakat her bünyede farklı etkiler vermesi çok normaldir.
Maksimum 12 ay düzenli kullanımda etkisini gösteren Minoxil Forte normal koşullarda 4 – 6 ay içerisinde sonuç vermektedir. Saç dökülmesinden dolayı seyrekleşmiş bölgelere püskürtülerek elle masaj yapılması doğru bir kullanım şeklidir. Önerilen kullanım şekli saçların beş bölgeye ayrılarak her bölgeye 2 defa püskürtülerek masaj yapılmasıdır. Doktor başka bir şekilde önermemiş ise böyle kullanılması gerekmektedir. İlaç kullanımı sırasında her gün sabah akşam düzenli uygulama yapmak gerekir. Aksi takdirde tam bir sonuca ulaşılması beklenemez.

İçindekiler :1 Minoxil Yan Etkileri Nelerdir ?1.0.1 Benzer Kullanıcı Yorumları:
Minoxil Yan Etkileri Nelerdir ?
Saç, kaş, bıyık gibi farklı alanlarda kullanımı için hekime danışılması gerekir. Hamileler üzerinde test etmek gibi bir durum söz konusu olamayacağı için hamileler üzerindeki etkisi bilinemez. Bu sebeple gebe ve emziren bayanlarda kullanımı uygun değildir. Saç kökleri ölmemiş olan tüm bölgelerde kan akışını hızlandırarak saç büyümesine neden olacaktır. İlk kullanılan dönemlerde saç dökülmesini fazlalaştırması normaldir çünkü gelişimi durmuş saçların saç derisinden atılıp yenilerinin çıkması sağlar. Yan etkileri arasında hafif etkiler vardır. Alerjik durumlarda yanma kaşınma ve saç derisinde kızarıklık oluşumudur.
minoxil kullanıcı yorumlarını sitemizden okuyabilir, minoxil yorumları, minoxil tablet şikayetleri hakkında görüş ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz.
Benzer Kullanıcı Yorumları:minoxil kullanıcı yorumları (16)

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir