Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır

Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır

Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır

Bayanların makyaj malzemelerine olan tutkusu her insanın bilmiş olduğu bir gerçektir. Bilhassa en oldukça sevilen makyaj malzemelerinden olan ruj, değişik yaş gruplarından birçok kadının vazgeçilmezi. İster düzgüsel zamanda, ister iş hayatında isterse hususi zamanlarda olsun rujlarını yanından ayırmayan hanımefendilerin sayısı bir fazlaca fazla. Peki, her daim hanımefendilerin makyaj çantasında yerini alan rujların dikkat çekici tonlarından olan koyu renk ruj kimlere yakışır? Bu yazımızda kullanımı ara sıra göz korkutsa da vazgeçilemeyen koyu renk rujlardan bahsedeceğiz.

Makyaj yaparken ten rengine uygun olan renklerin seçilmesi güzel bir görünüm yakalamak için mühim bir nokta. Açık tende, buğday tende ya da esmer olsun, makyaj yaparken ten rengi ile kontrast oluşturacak renkler seçmek daima güzel sonuçlar verecektir. Şundan dolayı bu renkler daha canlı, enerjik ve çarpıcı görünmenize destek olacaktır. Eğer cilt tonunuz bazında renkler kullanırsanız makyaj yapmış olsanız bile solgun görünümden kurtulamayabilirsiniz.

Rujun, birbirinden değişik onlarca tonu bulunmaktadır. Ten renginize uygun birbirinden değişik birçok ruj seçeneğine rahatça ulaşmanız mümkün. Fakat genel anlamda rujları inceleyerek en oldukça yakışanı bulmaktan ziyade başkasında görüp beğendiğimiz rujları arayışa çıkarız. Burada unuttuğumuz şey ise ten renginden meydana gelen duruş farklılıkları sebebiyle başkasında beğendiğiniz bir rengin size yakışmayabileceğidir. Mesela esmer tende bir hanımda görülen açık nude tonlar, açık pembeler, açık kırmızı renkler, şeftali tonları, eğer açık tende bir kadınsanız sizde cansız bir görünüme yol açabilir. Kısaca mühim olan ten rengini boğmayacak ürünleri seçmektir. İşte buradan yola çıkarak koyu renk rujların da en oldukça açık tende hanımlarda güzel duracağını söyleyebiliriz. Kısaca bordo, koyu pembeler, koyu kırmızılar, vişne çürüğü, mürdüm, siyah benzer biçimde koyu renk rujlar en oldukça beyaz tende ve açık buğday tende hanımefendilere yakışır. Normal olarak bu demek değildir ki koyu tene haiz hanımefendiler bu renkleri kullanamaz. Koyu buğday tende yada esmer tende hanımefendiler da koyu renkler kullanabilir fakat koyu tende hanımlarda nar çiçeği kırmızı, açık pembe ya da açık nude renklerin koyu renk rujlara nazaran daha hoş duracağı da bir gerçektir.

Koyu renk rujlar, daha belirgin ve çarpıcı bir duruş sergilemesi, solgunluğun dengelenerek canlı bir görünüm elde edilmesi bakımından açık tende hanımlarda oldukça hoş durur. Bilhassa açık ten renginin yanında ince dudaklara sahipseniz bu renkler doğru uygulama ile hem ten rengi uyumunu yakalamanızı hem de dudaklarınızı dolgun göstermenizi elde edecektir.

KOYU RENK RUJ

Koyu Renk Ruj Sürerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Koyu renk rujlar en oldukça beyaz tende hanımefendilere yakışır dedik fakat elbet isteyen ve kendine yakıştıran tüm hanımefendiler, ten renkleri ne olursa olsun bu renkleri sevmiş olarak kullanabilir. Peki, koyu renk rujları seviyor, kendinize yakıştırıyor fakat doğru bir uygulama yapamıyor ya da kullanımını zor buluyorsanız gelin bir de bu tonları en iyi Nasıl uygulayabileceğinize bakalım.

Aslına bakarsak tüm rujlar için uygulanması ihtiyaç duyulan bu basamakları bilhassa koyu renk ruj kullanacak olanlar atlamamalıdır.

  • Ruj uygulamaya başlamadan ilkin yapılacak en mühim şey dudakları ölü derilerden arındırmaktır. Ilk olarak peeling yaparak dudaklarımızı ölü derilerden arındırıp üstüne dudak nemlendiricisi uygulamak gerekir. Şundan dolayı ölü derilerden arındırılmamış ve rutubet eksikliği yaşayan dudaklarda bilhassa koyu renk rujlar fena bir görünüm sergilemektedir. Fakat nemlendirici kullanırken de rujunuzu orijinal yapısından uzaklaştırmayacak ve bilhassa mat ruj kullanıyorsanız, parlatmayacak nemlendiriciler kullanmaya dikkat etmelisiniz.
  • Koyu renk rujlar açık renk rujlara nazaran sürerken dudak çizgisinden taşırma halinde düzeltmesi oldukça zor renklerdir. Koyu tonları daha muntazam ve taşırmadan uygulayabilmek için dudak kalemi ile uygulama yapmak istediğiniz alanı belirlemeniz, ondan sonrasında rujunuzu sürmeniz en iyisi olacaktır.
  • Her şeye karşın taşırdıysanız bu durumu düzeltmek için kapatıcınızdan yardım alabilirsiniz. İnce bir fırça yardımıyla azca bir miktar kapatıcı alıp taşırdığınız yere uygulayarak, rengi topyekün bulaştırmadan düzeltebilirsiniz.
  • Eğer rujunuzun normalde olacağından daha uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız, ruju uyguladıktan sonrasında bir peçeteyle fazlasını alıp pudrayla sabitledikten sonrasında yeniden ruju uygulayabilirsiniz.
  • Ve doğal koyu renk rujunuzun dağılmaması yada dudak iç kısımlarından silinmemesi için gün içinde ara ara denetim edip tazelemeyi de unutmamalısınız. Ek olarak dişlerinize bulaşıp bulaşmadığını da hem sürerken hem de gün içinde denetim etmeyi de atlamamalısınız.
Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir