Kaş Kaldırma Uygulaması ve Yöntemleri

Kaş Kaldırma Uygulaması ve Yöntemleri

Kaş Kaldırma Uygulaması ve Yöntemleri

Son zamanlarda moda olan kaş estetiği ya da kaş kaldırma, uygun hastalarda kısa süren basit bir ameliyatla yapılabilmektedir.  İdeal kaş şekli hakkında çoğu insan yanlış bilgilere sahiptir. Kimilerine göre kaşlar ne kadar kalkık olursa o kadar iyidir. Oysa başkalarına göre de kalkık kaşlar kızgın bir ifade oluşturmaktadır.

İdeal kaş konusu oldukça tartışmalıdır. Moda olan kaş şeklinden çok kişinin yüz ölçülerine uygn ve daha genç görünüm sağlayacak bir kaş şekli daha uygun olacaktır. Kaş kaldırma için ameliyatsız en basit metod, uygun yerlerinden kaş tüylerini almaktır.

Çoğu bayan, bunu uygularken kaş orta kısmının altından tüyleri alarak ortası şeklinde kalkık bir kaş yapmaya çalışmaktadırlar. Oysa süper modellerin yüz resimlerine bakacak olursanız bunun doğru olmadığını görebilirsiniz. Halen geçerli olan kaş şekli düze yakın, kuyruk kısmının daha kalkık olduğu kaş şeklidir.

Kaş estetiği ya da kaş kaldırma ameliyatı olmak istemiyorsanız çok daha basit bir şekilde botoks ile kaşlarınız kaldırtabilirsiniz. Tabii botoks etkisi 3-6 süre sonunda geçecektir.

Botoks dışında özellikle kaş tüyleri dökülmüş ya da seyrek hale gelenler için diğer ameliyatsız çözüm, dövmedir Yalnız unutmayın ki dövme yapıldıktan sonra özellikle renkli dövmelerin silinmesi ya da geri dönüşü çok zor bazen imkansızdır. Verilen şeklin ideal olması çok zor değiştirilmesi de imkansızdır.

Kaş estetiği veya kaş kaldırma, daha çok genç ve orta yaş gurubuna uygulanıyor. Bu ameliyatta değişik iplikler kullanılıyor. Normal iplik kullanılanlarda kaş kaldırma etkisi oldukça kısa sürüyor çünkü çeşitli nedenlerle doku ve dikiş gevşeyerek kaş tekrar aşağı iniyor.

Üzerinde balık kılçığı gibi dikensi çıkıntılar bulunan özel iplikle kaş kaldırma ise 3-5 yıl gibi daha uzun süreli etki sağlamaktadır.

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir