İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir?

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir?

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir?

Çok uzun zamandır ne yazık ki sitemizin almış olduğu bazı cezaların hevesimi kırması sebebiyle içerik ekleme işlemini bırakmıştım. Lakin geçtiğimiz hafta arama motorları sitemizin aldığı cezaların çoğunu iptal etti ve sıralamalarda hak ettiği yeri vermeye başladı.

Sonuç olarak bizde artık kendimize düşeni yapmaya başlayalım ve sizleri yeni içerikler ile buluşturalım dedik.

İdrar Sancısı ve Zorluğuna Bitkisel Çözüm: 

Şimdi sizlere idrar sancısıidrar zorluğu veya idrar tıkanıklığı problemleri için iyi gelen doğal ve bitkisel çözümleri sırayla anlatmak istiyorum.

– Maydanoz (suyu) idrar sancısı için kullanılan başlıca besinlerden bir tanesidir. İyi bir idrar söktürücüdür. Maydanozun yanında havuç ve salatalık suyu da idrar sancısına iyi gelir.

– Bir tutam pazı haşlanarak yenir ya da haşlama suyunu için. Hem idrar sancısına hem de kabızlığa iyi gelir.

– Yaban mersini ve çay üzümü doğal antibiyotik olarak kullanılır. Yaban mersini çayını içine bal ekleyerek günde 2- 3 su bardağı tüketmek ya da çay üzümüyle birlikte çay olarak kullanmak sancılı idrar sorununa iyi gelecektir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı ardıç tohumu katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.

– Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış öküzgözü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı kimyon katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltısından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.

– Huş ağacının yaprakları idrar söktürür, idrar sancısını engeller, böbrek iltihaplanmasını giderir. 2- 3 su bardağı suya atacağınız yarım avuç huş ağacı yaprağı ile hazırlayacağınız çay idrar sancısını önlemede etkili olacaktır.

– 2 tatlı kaşığı hatmi çiçeğini 5 su bardağı suya koyup 1 gün bekletin. Ertesi gün bu sudan için. İdrar sancısı sorununuz azalacaktır.

– Karpuz suyu da idrar sancısını engellemede etkili bir yöntem olabilir. Ayrıca ekinezya ve altın mühür bitkileri de idrar sancısını engelleyen diğer besinlerdir.

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir