Haşlanmış Yumurta ile Kilo Verme (Zayıflama)

Haşlanmış Yumurta ile Kilo Verme (Zayıflama)

Haşlanmış Yumurta ile Kilo Verme (Zayıflama) | Son çeyrek asrın en büyük problemlerinden bir tanesi de fazla kilolardır.  Belki de insanların en çok para harcadıkları alanlardan biri de zayıflama, kilo verme sektörüdür. Bunun farkında olan bazı gözü açlar insanların zaaflarından istifade ederek köşeyi dönme hayalleri kuruyor ve maalesef bu hayallerini de üç-beş kuruş harcayarak elde ediyorlar. Tabir yerindeyse kaz gelecek yerde tavuk esirgemiyorlar.
Ancak şükür ki Allah’ın lutfettiği güzellikleri bilim insanları araştırıyor ve insan sağlığına iyi olanları bizlerle paylaşıyorlar. Mesela yeşil elma, altın çilek gibi meyveler insanın kilo vermesine yardımcı olurken metabolizmayı da düzenlemektedir. Hele ki sıcakların arttığı şu yaz günlerinde bol sulu serin karpuz yemek nasıl da yararlı olacaktır. Hem bol sıvı tüketmiş olacaksınız hem de şişkinlik yaparak sizi tok tutacak ve fazla yemek yemenizi engelleyerek kilo almanızın önüne geçecektir.

Haşlanmış Yumurta ile Zayıflama
Öte yandan yumurtanın haşlanmış olarak tüketilmesi de kilo vermenize yardımcı olacaktır. Zira haşlanmış yumurtanın sindirilmesi için verdiği enerjiden daha fazla enerji gerekmektedir. Yani karnınız doyacaktır ancak sindirmek için daha fazla enerji harcayacağınzıdan dolayı kilo vermeye başlayacaksınızdır. Ancak zayıflamaya yardımcı olduğundan dolayı sürekli olarak haşlanmış yumurta yemek de doğru değildir. Her gün kahvaltıda 1-2 haşlanmış yumurtayla birlikte şekersiz çay tüketmenizi tavsiye ederiz.  Öğle yemeklerinde de mümkün mertebe mevsim salatası tüketmeye gayret ediniz. Ve akşam yemeği olarak ta meyvenin yanında bol bol su tüketin.
Haşlanmış Yumurta
Siz de konuyla alakalı düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilir ve sormak istediğiniz soruları bize sorabilirsiniz. Öte yandan hassas ciltler için maske hazırlama başlıklı konumuzu ziyaret ederek hem hassas ciltler için hem de kuru ciltler için paylaştığımız maske hazırlama yöntemini evinizde cildiniz için uygulayabilirsiniz.

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir