Hamilelikte Südyenin Önemi Dİkkat

Hamilelikte Südyenin Önemi Dİkkat

Hamile sütyeni, hamilelik süresince meydana gelen büyümeden sonrasında göğüsleri korur. Bağların gerilmesinden meydana gelen baskıyı sınırlar ve çatlak oluşumunu durdurur.
Hamileliğin ilk haftalarından itibaren göğüsler büyümeye adım atar, bu yüzden hamile sütyeni uygulamasına başlamakta yarar vardır.  neden düzgüsel sütyen giymeyeceğinizi merak edeceksiniz. Bunun açıklaması, sizi derhal rahatsız etmeye başlamış olacağı ve bu alanda oluşan şuur sebebiyle dayanılmaz hale gelebileceğidir.
Emzirmeden ilkin kullanmak, onu kabul etmenizi elde edecektir. Bunun sebebi, bu tür sütyenlerin size rahatlık sağlama mevzusunda yararlı olmasıdır. Sonuçta, emzirme sürecine destek olmak için tasarlanmışlardır. Günlük sütyeninizin aksine, giymek için çıkarmanız yada kayışları gevşetmeniz gerekmez.
Daha ilkin herhangi bir sütyen uygulamamış olsalar bile tüm hamile ve emziren bayanlar için kullanılması önerilir. Uygulamaya başlamanın tam zamanı…
Hamile sütyenini hususi kılan nedir?
Kim bilir hamile sütyeni o denli hususi değildir. Sadece şüphesiz, bu aşamadaki hizmetleri onu rahatlığın işbirlikçisi yapıyor. Normalde geleneksel sütyenlerden daha büyüktürler, daha geniş kayışlar ve daha çok ağırlık desteği için altında bir şerit bulunur.
Öte taraftan, normalde alerjiden kaçınmaya yarar ve bilhassa bu aşamada göğüsler daha duyarlı hale geldiği için yumuşaklık hissi veren pamukla kaplıdır. Ek olarak, göğüs büyüdükçe açabilmek için arkada extra çıtçıtlar ve meme ucunu çıkarmadan meme ucuna erişime müsaade eden tasarımlar vardır.
Göğüsler hamilelik esnasında değişmiş olur ve uygun giysilerin kullanılması mastit şeklinde komplikasyonların ortaya çıkmasını engelleyebilir.
İyi bir hamile sütyeni seçmek için tavsiyeler
Hamile sütyeni seçmek mühim bir mevzudur. İşte seçiminize destek olabilecek bazı tavsiyeler:
TasarımSütyen tasarımı fazlaca önemlidir. İdeal olarak, hususi gereksinimlerinize ve göğüs ölçünüze bakılırsa uyarlanmalıdır. Büyük göğüslerin mümkün olan en fazla desteği oluşturan bir şekle ihtiyacı vardır.
KonforBir başka mühim perspektif ise rahatlıktır. Annelik ve emzirme aşaması harikadır, sadece anneler, geç saatlere kadar ayakta kalmak ve bebeğe bakmak, ek olarak ağrıya yol açan bir elbise giymek şeklinde birçok problemin üstesinden gelmenin zor bulunduğunu anlamış olur. Bu yüzden, hamile sütyeninizi seçerken rahatlığa öncelik verin.
DestekAnne sütyenleri, hanım hormonlarının ve meme bezlerindeki yağ miktarının artmasına bağlı olarak, göğüslerin gebelik ve emzirme döneminde kazanılmış olduğu extra kiloları desteklemeye teşvik edilerek tasarlanır.
Göğüslerin altında bulunan geniş askılar ve geniş taban destek sağlar. Çapraz şeritler de bu amaca katkıda bulunur.
Göğüslerin organik büyümesini etkileyebilecek, emzirme esnasında kan ve süt akışını engelleyebilecek sert balenli sütyen kullanımından kaçınmak önemlidir. Bu aşama, memelerde şişkinliği doğrusu mastiti tetikleyebileceği için tehlikelidir.
MalzemeGöğüs büyümesi kaşıntı ve çatlaklara neden olabilir, bu yüzden bu semptomları kötüleştiren iltihaplanma yada alerji eklemekten kaçınmak için araç-gereç önemlidir. Pamuk, hem bebek hem de anne iç çamaşırlarında kullanılabilen organik, nefes alabilen ve cilt dostu bir maddedir.
BoyutYazı süresince belirttiğimiz şeklinde sütyenin göğüslere baskı yapmaması fazlaca önemlidir, bu yüzden uygun bedenlerden birini satın almalısınız. Düzgüsel kullanımdan daha büyük bir gövde satın almak yararlı olacaktır. Devamlı doğru bir halde tercih için şu ipuçlarına da güvenebilirsiniz:
Bedeninizin ölçüsünü belirlemek için, göğüslerin altındaki vücut uzunluğunu bir metre ile ölçün.Göğüslerin yüksekliğinde aynı ölçümü yapın. Önceki ölçümle ilişkili fark, size bardağın boyutunu verecektir.Hamile sütyeni giyilmesi tavsiye edilir mi?
Hamile sütyenini uygulamanın faydalarını açıkladıktan sonrasında, evet, kullanımının önerildiğini kabul etmelisiniz. Bu mühim aşamada yaşam standardını artırmanın yanı sıra çatlakların ve gereksiz ağrıların görünümünü de sınırlayacaktır.
Seçim sürecindeki en kıymetli şey, her şekilde rahat hissetmenizdir. Bu yüzden, vücut tipinizi, göğüslerinizin boyutunu ve annelik döneminde beklentilerinizi karşılayan seçeneği bulana kadar piyasanın sunmuş olduğu değişik seçenekleri araştırmalısınız.

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir