Doğum Kontrol Haplarının Zararları Nelerdir?

Doğum Kontrol Haplarının Zararları Nelerdir?

Doğum Kontrol Haplarının Zararları Nelerdir?

Doğum Kontrol hapı kan değerlerini etkiler mi ?

Hayır arkadaşlarım sizlerin kan değerlerini p etkilemeyecektir. Sadece bebeğin oluşumu için gerekli hormonları etkiler ki bu da sizlerin hamile kalmasını ortadan kaldırır. Bu hususta doğum kontrol hapları ile ilgili bir soru daha var onuda cevaplandıralım istiyorum. Doğum kontrol hapları halsizlik te yapmaz.

Doğum kontrol hapı kullanan kadınlarda damar tıkanıklığıda gözlenmektedir. Şimdi çok merak edilen ve tartışılan soruya değinelim. Özellikle yeni evlenen çiftler erken diye çocuk sahibi olmak istemiyor ve doğum kontrol hapını kullanmaktan çekiniyor .Ve bize bu konu hakkında sorular geliryor. Doğum kontrol hapları kısırlık yaparmı ? Aksine doğum kontrol hapları yumurtalıkları düzene soktuğundan ve hormanları dengelediğinden kısırlık tedavisinde kullanılır.

Doğum Kontrol hapları kan pıhtılaşması yapar mı ?

Özetle ; İstenmeyen gebeliği önlemede etkili bir koruma sağlayan doğum kontrol haplarının , adet kanamalarını düzenlemek, adet ağrılarını azaltmak, hormonları dengelemek ve rahim kanserinden korumak gibi bir çok faydası bulunmaktadır. Doğum kontrol hapları kısır bırakır inanışı yanlıştır.

İlaç bırakıldıktan 3 aylık bir sürede gebelik elde edilir. Meme kanseri yaptığı konusu tartışılmalıdır. Çünkü meme kanserini tetikleyen bir çok neden vardır.Ve meme kanseri pat diye ortaya çıkan bir durum değildir.Meme kanserinin gelişimi yıllar alan bir süreçtir. Doğum kontrol hapını kullanmaya başlamadan önce ,olası riskler için mutlaka hekime danışın.Konu ile ilgili sorularınızı bu başlık altından bize yönlendirebilir,en kısa sürede yanıt alabilirsiniz.

En çok gelen sorulardan birisi p budur hayır arkadaşlarım doğum kontrol hapları kan pıhtılaşmasına neden olmaz ve yapmaz.

Bu soruyu da bizlere yönlendirmişsiniz kan testinde sizlerin bu hapı kullandığınız kullanmadığınız çıkmayacaktır. neden böyle bir soru yönelttiniz anlamış değilim ama kan destinde çıkmaz. Kimse de senin kanında doğum kontrol hapı kalıntısı var mı diye bakmaz baktırmaz.

Doğum kontrol hapı kan vermeye engel mi cevap hayır kızlar.
Doğum kontrol hapı kullanmış olmak gebe kalma şansını azaltmaz. Hap bırakıldıktan hemen sonra gebe kalınabilir.

Bir diğer soru ise doğum kontrol hapları kanser yaparmı ?

Doğum kontrol hapları kanser oluşmasına sebep olmaz ancak memede herhangi bir bozuk yapı ve ya genetik yatkınlık varsa, o yapının kansere dönüşmesini hızlandırır.
Sorularınız olur ise bizlere ulaşınız.

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir