Diaformin Zayıflama İlacı Kullanıcı Yorumları

Diaformin Zayıflama İlacı Kullanıcı Yorumları

İnsüline bağımlı yaşanmayan tip 2 diyabet hastalığının tedavisinde kan şekerini dengede tutmak için kullanılan Diaformin, kilo vermesi gereken hastalarda diyet ve egzersize ek olarak verilen bir ilaçtır. Diaformin kandaki glikoz düzeyini mümkün olduğu kadar normal düzeye düşürmeye yardımcı olur. Polikistik Over Sendromu olan bayanlarda İnsülin direncini kırmak amacıyla da kullanılmaktadır. Şeker hastalığı olmayan durumlarda  yalnızca kilo vermek amaçlı kullanılması tehlikeli olabilir.
Karaciğer ve böbrek hastalıkları olan kişilerde kullanılmaması gereken ilaç ayrıca hamile ve emziren hanımlarda da kullanılmamalıdır. İlaç kullanımı sırasında içeriğindeki herhangi bir maddeye aşırı duyarlılık söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda güçsüzlük, halsizlik, artan uykusuzluk, düşük kalp hızı, üşüme hissi, kas ağrısı, nefes darlığı, mide ağrısı, baş dönmesi hissi ve bayılma gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Bu durumlardan herhangi birine sahipseniz hemen acil servisi aramalı ve yardım istemelisiniz. Bu belirtilerin bazıları aynı zamanda düşük kan şekeri belirtileri olduğu için, hipoglisemi söz konusu ise yanınızda daima şeker, çikolata ve bal gibi gıdalar bulundurun.

İçindekiler :1 Diaformin Zayıflama İlacı Yan Etkileri Nelerdir ?1.0.1 Benzer Kullanıcı Yorumları:
Diaformin Zayıflama İlacı Yan Etkileri Nelerdir ?
Tüm ilaçlarda olduğu gibi Diaformin  kullanımı sırasında da bazı yan etkiler söz konusu olacaktır. Yan etkilerin arasında ürtiker (kurdeşen), nefes almada zorluk, yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik, grip belirtileri ve nefes darlığı en ciddi olanlarıdır. Acil müdahale gerektirebilecek olan bu tarz durumlarda hemen doktor ile iletişime geçilmelidir.
diaformin kullanıcı yorumlarını sitemizden okuyabilir, diaformin yorumları, diaformin şikayetleri hakkında görüş ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz.
Benzer Kullanıcı Yorumları:diaformin yasaklandı (65), diaformin zayıflatırmı (55), diaformin kullanici yorumlari (38), diaformin kullananlar (37), diaformin zayıflama yorumları (28), diaformin zararları (15)

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir