Daikin Klima Kullanıcı Yorumları(Müşteri Hizmetleri)

Daikin Klima Kullanıcı Yorumları(Müşteri Hizmetleri)

Daikin klima konfor ve verimlilik bakımından en çok kullanılan klimalar arasında yer almaktadır. Daikin Klima Kullanıcı Yorumları başlıklı makalemizde Daikin klima kullanan kişilerin yorumlarını sizlerle paylaşıp Daikin klimalar hakkında bilgiler paylaşacağız. Japon markası olan Daikin klima üretiminden kullanımına kadar A++ kalite düşünülerek tasarlanmıştır. Klimalarda olması gereken özelliklerin çoğu Daikin klima modelleri içerisinde yer almaktadır.
İçindekiler :1 Daikin Klima Kullanıcı Yorumları(Müşteri Hizmetleri)2 Daikin Klima İçerisinde Yer Alan Teknolojiler3 Daikin Müşteri Hizmetleri3.1 Daikin Klima Müşteri Hizmetleri4 Daikin Klima Inverter Teknolojisi4.1 Daikin Klima Isı Pompasında Erişilen Teknoloji5 Daikin Klima 12000 Fiyatları6 Daikin Klima İçerisinde Kullanılan R-32 Nedir?7 Daikin Klima Arıza Kodları Hakkında Bilgiler7.1 Daikin Klima Arıza Kodları 7.1.1 A harfiyle ilgili Daikin klima arıza kodları:7.1.2 C harfiyle ilgili Daikin klima arıza kodları:7.1.3 E harfiyle ilgili Daikin klima arıza kodları:,8 Daikin Hangi Ülkeye Ait?9 Daikin Klima Kullanıcı Yorumları10 Daikin Klima Kullanıcı Yorumu Yazmak için Tıklayın
Daikin Klima Kullanıcı Yorumları(Müşteri Hizmetleri)
Dünyanın birçok yerinde bulunan Daikin markası, klimalar konusunda dünya devi konumundadır. Türkiye pazarında da oldukça ilgi gören Daikin, ülkemize uygun fiyatlandırmalar ile klimaları sunmaktadır. Daikin marka klimalarda yer alan genel özellikler aşağıdaki şekildedir:

Sağlamlık
Verimlilik
Akıllı teknoloji
Otomatik çalışıp otomatik kapanma özelliği
Sessiz çalışma
Kullanım garantili
Yenilenebilir enerji düşünülerek tasarlanmıştır
Uygun fiyatlıdır

Daikin marka klimalar kullanım açısından oldukça rahatlık sağlamaktadır. Ayrıca müşterinin cebini yormayan tasarrufa ve verimliliğe sahip teknolojiler içermektedir.
Daikin Klima İçerisinde Yer Alan Teknolojiler
Daikin klima markası ürünleri üretirken verimliliğin en üst düzeylerde olması amaçlanmıştır. Verimliliğin üst düzeyde tutulması klimaların ufak maliyetlerle çalışmasını sağlamak açısından oldukça önemlidir. Çünkü yaz kış demeden çalışan klimalar sağlığımızın bir parçası haline gelmiş önemli ev aletleri arasında yer almaktadır. Daikin klima ise bu verimliliğin maximumda olması için özenle çalışmıştır. Daikin klima içerisinde yer alan teknolojiler diğer klimalara oranla daha verimli olmasını sağlamıştır. Peki içerisinde yer alan teknolojiler neler?

Inverter Teknolojisi

Kullanılan inverter klima içerisinde enerji verimliliğini artırmaktadır.

Isı Pompası Teknolojisi

Isı pompalarında yenilenebilir enerjiyi kullanmak kaynakların daha az kullanılmasını sağlamak açısından özenle üretilmektedir.

R-32 Teknolojisi

R-32 yeni nesin akışkanlar arasında verimliliği en yüksek ısı taşıma kapasitesine sahip akışkanlar arasında yer almaktadır. İçerisinde yer alan teknolojilerin yanı sıra uygun fiyatlı ve kaliteli hizmet Daikin klima için düşünülmüştür. Bu veriler öne çıktığında hem kaliteli, hem uygun fiyatlı hem de enerji verimliliği en üst seviyelerde klimalar ortaya çıkmaktadır.
Daikin Müşteri Hizmetleri
Daikin markası kullananların en büyük ihtiyaçlarından biri de daikin teknik sorunlar karşısında muhatap olacakları bir müşteri hizmetlerinin varlığı olmuştur. Bizler de Daikin Müşteri Hizmetleri başlığımızda Daikin telefon numarası ve adresini paylaşarak sizlere bilgiler sunacağız. Daikin ile iletişime geçmek için müşteri hizmetlerinin telefon numarası 444 99 90 olarak yer almaktadır.
Daikin Klima Müşteri Hizmetleri
Daikin müşteri hizmetleri hakkında bilgiler verdikten sonra şimdi de Daikin Klima Müşteri Hizmetleri hakkında sizlere bilgiler sunmak istiyoruz. Daikin firmasının resmi web adresinde yer alan bilgilere göre Daikin iletişim adresleri şu şekildedir :

Adres: Alpek Plaza , Yenigün Mah. Kızılırmak Cad. No :22 / 21, A2 Giriş , 7 Kat No:21 Muratpaşa -Antalya

Telefon: 0242 312 34 61

Adres: Satış Sonrası HizmetlerZümrütevler Mah. Gürcüdağ Sok. No:2 Maltepe/İstanbul
Telefon: 0850 200 76 32

Verdiğimiz bilgiler hem Daikin ürünlerinin müşteri hizmetlerini oluşturmakta hem de Daikin Klima müşteri hizmetleri noktasında da iletişim adresi olarak yer almaktadır. Daikin ürünleri hakkında karşılaştığınız sorunlar veya detaylı bilgiler için Daikinin resmi web sitesine de bakabilirsiniz.(Daikin Web Sitesi)
Daikin Klima Inverter Teknolojisi
Daikin klima içerisinde yer alan inverter enerji verimliliğini sağlayan bir teknolojidir. Daikin klimalar içerisinde yer alan inverter sistemler motor buzunu etkin bir şekilde kontrol etmeye yaramaktadır. Bu sayede klimanın boşa çalışmaması ve enerjiden tasarruf edilmesini sağlar. Birçok Daikin marka klima oda sıcaklığı klima üzerinde ayarlanan değerin altına veya üstüne çıktığı zaman dengeyi korumak amaçlı çalışmaktadır.
Bu sayede de diğer klimalara göre enerjiden %90’a yakın oranda tasarruf edersiniz. Çünkü inverter olmayan klimalarda motor devri sabit olarak işlemektedir. Motor devri sürekli dönen klimalarda daha fazla enerji üretilmektedir. Bunu ayarlamak için genelde insanlar manuel bir şekilde bazen motoru açarlar bazen de kapatırlar. Fakat Daikin markasında böyle bir uğraş vermenize gerek kalmaz.
Enerjiden tasarruf etmek, doğal kaynakları korumak ve bütçenizi düşünmek açısından yeni üretilen Daikin klimalarda inverter teknolojisi bulunmaktadır. Bu da inverter özelliğe sahip olmayan klimalara göre cebinize daha ekonomik yansımaktadır.
Daikin Klima Isı Pompasında Erişilen Teknoloji
Daikin klimalarda yer alan ısı pompalarında yenilenebilir enerji düşünülmüş ve tasarruf etmek açısından geliştirilmiştir. Klimalar içerisinde yer alan ısı pompaları sayesinde ısıyı iletmektedir. Daikin marka klimalarda yer alan ısı pompaları ısı üretmeye gerek kalmadan ısıyı ileten enerji tasarrufu yapan teknolojilerdir.
Daikin Klima 12000 Fiyatları
Genellikle soğuk dediğimiz ortamlarda bile hava bulunmaktadır. Buna en güzel örnek Kuzey ve Güney kutupları verilebilir. Bu bölgelerde ısı miktarı küçük olduğundan dolayı bu yerler sadece soğuk olarak anılmaktadır. Isı miktarının büyük olması sıcaklığın yüksek, ısı miktarının küçük olması da sıcaklığın düşük olduğu anlamına gelmektedir. Daikin klimalar içerisinde yer alan ısı pompaları da ısıyı aktararak sıcaklığı da kontrol eden bir mekanizmaya sahiptir.
Daikin klimaların bu özelliği kullandığınız enerjiden yine tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Isıtma işleminde ısıyı dışarıdan odaya aktaracak şekilde düzenlenmektedir. Bunun da tüketeceği enerji sadece biraz elektrik enerjisidir. Bu sayede Daikin klimalarda enerjinin verimliliği oldukça artmaktadır ve faturalara kullanım daha az yansımaktadır.
Daikin Klima İçerisinde Kullanılan R-32 Nedir?
Daikin klima içerisinde kullanılan yeni nesil jenerasyon akışkanlara R-32 adı verilmektedir. Kullanılan bu R-32’ler ısının verimli taşınması açısından düşünülmüş ve kullanılmaya başlamış akışkanlardır.
Daikin klimalar içerisinde yer alan R-32, ısının verimli bir şekilde taşınmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra ısının daha düşük çevresel etkiye sahip olmasını da sağlar. Bu soğutucu akışkanın ısıyı taşıması ısı verimliliğini katlarca artırmaktadır.
Klimaların genel çalışma mantıkları iç ve dış üniteler arası ısıyı transfer etmekten geçmektedir. Bu ısıyı transfer ederken çeşitli tiplerde soğutucu akışkanlar kullanılmaktadır. Kullanılan bu soğutucu akışkanlar arasında en verimli olanı ise R-32 olarak belirlenmiştir. Günümüzde çok ilgi gören bu akışkan Daikin klimalar içerisinde yer almaktadır. Verimli şekilde ısıyı iletmesi eski teknoloji klimalara oranla %10 daha az enerji tükettiğini göstermektedir.
Daha ucuza mal edildiği için farklı akışkan kullanılan klimaların aksine R-32 3 kat daha tasarruflu çalışmaktadır. Üstelik eski Daikin marka klimalara oranla da %10 daha az enerji tüketerek cebinize destek olmaktadır.

Daikin Klima Arıza Kodları Hakkında Bilgiler
Daikin klima üzerinde yer alan arıza kodları sayesinde servise ihtiyaç duymadan arızaları öğrenebilirsiniz. Klimaların üzerlerinde yer alan arıza kodları sayesinde arızanın ne olduğunu müşteri servisi daha önceden görmektedir. Müşteri servisinin yanı sıra müşterinin kendi çözebileceği sorunları görmesi bu konuda önemli gelişmelerden bir tanesidir. Klimalar üzerinde yer alan bu hata kodlarının internette bir karşılığı bulunmaktadır.
Daikin arıza kodlarının anlamı ayrıca Daikin kullanma kılavuzlarının bazılarında bu hata kodlarına yer verilmektedir. Buradaki hata koduna bakarak hata kodunun ne olduğunu anlayabilirsiniz. Eğer Daikin marka klimanız var ise ve hata kodu alıyorsanız aşağıda karşılığını bulup ne yapabileceğinize karar verebilirsiniz.
Daikin Klima Arıza Kodları
Daikin klima arıza kodları ve kodların ne anlama geldikleri aşağıda yer almaktadır.
A harfiyle ilgili Daikin klima arıza kodları:
Daikin A0 Hata Kodu : İç ünite emniyet elemanları hatası anlamına gelmektedir. Daikin A0 Arıza kodunun ne anlama geldiğini böylece sizlere aktarıp daikon hataları hakkında size yardımcı olmaya çalıştık.
Daikin A3 Hata Kodu : İç ünite PCB arızası anlamına gelmektedir.
Daikin A4 Hata Kodu : İç ünite drenaj seviye kontrol sistemi hatası anlamına gelmektedir. Daikin A3 Arıza kodunun ne anlama geldiğini böylece sizlere aktarıp daikon hataları hakkında size yardımcı olmaya çalıştık.
Daikin A6 Hata Kodu : İç ünite fan motor kilitlenmesi aşırı yük arızası anlamına gelmektedir.
Daikin A7 Hata Kodu : İç ünite salınım kanatçık motor arızası anlamına gelmektedir. Daikin A3 Arıza kodunun ne anlama geldiğini böylece sizlere aktarıp daikon hataları hakkında size yardımcı olmaya çalıştık.
Daikin A9 Hata Kodu : İç ünite elektronik genleşme vanası hareketli parçasında arıza olduğu anlamına gelmektedir.
Daikin AF Hata Kodu : İç ünite drenaj seviyesi üst limit hatası anlamına gelmektedir.
Daikin AJ Hata Kodu : İç ünite kapasite tespit elemanı arızası anlamına gelmektedir. Daikin A3 Arıza kodunun ne anlama geldiğini böylece sizlere aktarıp daikon hataları hakkında size yardımcı olmaya çalıştık.
 
C harfiyle ilgili Daikin klima arıza kodları:
Daikin C4 Hata Kodu : İç ünite likithattı termistör arızası olduğu anlamına gelmektedir. Daikin C4 Arıza kodunun ne anlama geldiğini böylece sizlere aktarıp daikon hataları hakkında size yardımcı olmaya çalıştık.
Daikin C5 Hata Kodu : İç ünite termistör arızası olduğu anlamına gelmektedir.
Daikin C9 Hata Kodu : İç ünite giriş havası termistör arızası olduğu anlamına gelmektedir. Daikin C9 Arıza kodunun ne anlama geldiğini böylece sizlere aktarıp daikon hataları hakkında size yardımcı olmaya çalıştık.
Daikin CJ Hata Kodu : İç ünite uzaktan kumanda termostat sensör arızası anlamına gelmektedir.
 
E harfiyle ilgili Daikin klima arıza kodları:,
Daikin E0 Hata Kodu : Dış ünite emniyet elemanın devrede olduğunu belirtir.
Daikin E1 Hata Kodu : Dış ünite PCB arızası olduğu anlamına gelmektedir.
Daikin E3 Hata Kodu : Dış ünite yüksek basınç swici devreye girmiştir.
Daikin E4 Hata Kodu : Dış ünite alçak basınç swici devreye girmiştir.
Daikin E9 Hata Kodu : Dış ünite elektronik genleşme vanasının hareketli parçasında arıza olduğu anlamına gelmektedir.
Daikin Hangi Ülkeye Ait?
Son dönemlerde portföyünde barındırdığı ürünlerle kısa sürede popüler hale gelen Daikin firmasının hangi ülkeye ait olduğu da merak edilen konular arasında yer alıyor. Bir çok kullanıcı Daikin klima hangi ülkeye aittir? sorusunun cevabını aramaktadırlar. Bizler de Daikin Klima Kullanıcı Yorumları(Müşteri Hizmetleri) başlıklı makalemizde daikin firmasının hangi ülkeye ait olduğunu araştırıp çıkan sonuçları sizlerle paylaşmak istedik. Daikin firması teknolojinin devi sayılan Japonya’ya ait bir firmadır.
Daikin Klima Kullanıcı Yorumları(Müşteri Hizmetleri) başlıklı makalemizde Daikin Klima 12000 fiyatları başta olmak üzere Daikin telefon numarası ve daikin ürünleri hakkında tüm bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Daikin klimanın ardından bir sonraki konumuzda Daikinin farklı ürünlerinden biriyle karşınızda olacağız. Sizler de Daikin hakkındaki yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmına ekleyebilirsiniz.
Daikin Klima Kullanıcı Yorumları
Daikin klima hakkında bilgiler verdikten sonra şimdi de Daikin klima kullanan kişilerin yapmış oldukları Daikin Klima Kullanıcı Yorumlarını sizlerle paylaşacağız. Bu yorumların tamamının gerçek olduğu ve objektif bir biçimde sitemizde yer aldığını belirtmek isteriz.

ADI
SOYADI
YORUM

Ahmet
C****
Daiken her zaman mükemmeldir ayrıca en az elektirik yakan markalardan dır. Çok memnunum.

Sedat
A*****
Çok kaba duruyor derece göstergesi yok onca para veriyoruz malesef

Mehmet
R*****
Çok iyi ambalajlanmış olarak geldi. Montajını yaptırdım. Sessiz çalışıyor.. Verim gerçekten güzel..

Cüneyt
B*****
Az yakan güzel bir klima

Aslı
E*****
Ürünün soğutması harika ama gürültüsü var

Ali
Ö*****
Ürün arzalı

Yunus
M*****
Evimdeki tüm Klimalar Daiken çok memnunum. Ayrıca Elektirikten de tassaruf ediyor.

Funda
D*****
Daikin ise başka söze gerek yok

Bayram
V*****
Ürün sağ salim elime ulaştı teşekküler.

Hüseyin
N*****
Firma size sıfır ürün fiyatına teşhir ürünü gönderiyor.. Bknz fotolar.Paket yırtıldı diye paketi güçlendirip iade ediyorsunuz. Firma kullanılmış ürün diye iadenizi size geri yolluyor. Çok eğlenceli bir süreç yaşamak isterseniz mutlaka deneyin!

Amir
T*****
Gönül rahatlığıyla sipariş edebilirsiniz daıkın ın merkezinden arayıp randevu alıyorlar .Ücretsiz kurulumunu yapıyorlar ve en güzeli soğutması hiç ses çıkarmıyor

Metin
Y*****
Ürün güzel de firma fatura göndermiyor . Fatura için telefon ettim sistem üzerinden talep ettim defalarca halen yok . 2 gün daha bekleyeceğim vergi dairesine şikayet edeceğim faturasız ürün satıyorlar ..

Emin
T*****
Daikin kalite diye aldık servis hizmeti sıfır bir bir haftadır montaj için randevu veriliyo malesef gelinmiyo sanırım yaz bitince montaj olur

Yunus
Y*****
Tek kelimeyle mükemmellll

Zülküf
P*****
Daikin Shira serisinin 2014’de çıkan ve artık Daikin’in satış listesinde yer almayan eski tip r410a gazlı bu modelinin ufak bir fiyat artışına rağmen hâlâ fiyat/performans ürünü olduğunu söyleyebilirim. Öyle ki Daikin’in 2018 kampanyali liste fiyatı daha yüksek. ARTILARI: Daikin’in N ve Sensira gibi alt segment klimalarında yer almayan akıllı göz özelliği bu klimada ciddi tasarruf sağlayan önemli bir detay. 7,9 SEER değeri ile yüksek verimlilik. Ciddi anlamda sessiz, yatak odası için uygun. 6 sene garanti EKSİLERİ: Eski model, R32 değil, Simport bütün girisimlerime rağmen fatura yollamadiği için garantisiz bir ürün almış oldum. Sorunu resmi yollardan çözmeye çalışıyorum. Sonuç olarak f/p ürünü vereceğiniz ekstra 500-600 lirayı yapacağınız tasarrufla kısa zamanda amorti edebilecek kaliteli bir cihaz.

Alişan
B****
Çok iyi kaliteli. Teşekkürler.

Gül
E**
Ürünü çok hızlı ve sapasağlam teslim ettiler. Teşekkürler.

Daikin Klima Kullanıcı Yorumu Yazmak için Tıklayın

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir