D Vitamini Eksikliği Nasıl Giderilir? D Vitamini Olan Besinler

D Vitamini Eksikliği Nasıl Giderilir? D Vitamini Olan Besinler

Kendi vücuduna özen gösterip sağlıklı bi yaşam elde etmek isteyen kişilerin çoğu zaman karşılaştıkları sorunlardan biri D Vitamini eksikliğidir. Bizler D Vitamini Eksikliği Nasıl Giderilir? makalemizde D vitaminin tedavisinde kullanılabilecek yöntemleri sizlere aktarmaya çalışacağız. D Vitamini bilindiği üzere Karaciğer ile yap dokularında saklanan ve yağın içinde çözünebilen bir vitamin çeşididir. D vitamini eksikliği yaşayan insanlarda özellikle kemik hastalığı sorunları görülmektedir. D vitamini kalsiyumun içinde emilen bir yapıya sahip olduğu için sinir sistemi, kas ve kemiklerin çalışmasında yardımcı görevi görmektedir.
İçindekiler :1 D Vitamini Eksikliği Nasıl Giderilir?2 D Vitamini Eksikliği Tedavisi
D Vitamini Eksikliği Nasıl Giderilir?
D vitaminin standart aralığı yaştan yaşa değişiklik göstermektedir. Çocuklarda ve gençlerde D vitaminin değerleri düşük iken yaş ilerledikçe bu değerler daha çok artmaya başlar. Koyu renki cilde sahip kişiler, şişman olanlar ve 60 yaşından büyük olan kişilerin D Vitamin seviyeleri daha düşük olup ihtiyaçları ise daha fazladır.

D Vitamini eksikliğinin belirtileri arasında kemik ağrıları, kas ağrıları, uyku sorunları, iştahsızlık, ani kilo verme, ishal, kusma gibi birçok olumsuz belirtiler göstermektedir. Ülkemizde en çok bilinen vitamin eksikliği arasında D vitamini yer almaktadır. Doktor özellikle ilk başlarda hastalarına verdikleri D Vitaminli ilaçlarla bu eksikliğe takviye yaparak D Vitamininin eksikliğini gidermeye çalışmaktadırlar. Fakat bu ilaçlar da d vitamini eksikliğindeki tedavilere tek başına yeterli değildir.
D Vitamini Eksikliği Tedavisi
Doktorların verdikleri ilaçların da yetersiz olmasından sonra hastalar bu tedavi için çeşitli arayışlara girmişlerdir. Bu hastalık için de doğal yöntemler bilinen en iyi tedavi yöntemidir. Güneş enerjisi sayesinde vücudumuz günlük D Vitamini ihtiyacını karşılayabilmektedir. Bu nedenle D Vitamini eksikliği yaşayan kişilerin ilaç tedavisinin yanında günlük 15-20 dakika güneşlenmeleri ve güneş ışınlarının vücutlarına değmesi hastalara çok iyi gelmektedir. Güneşin mucizevi tedavisiyle bu vitamin eksikliğini kısa sürede giderip normal değerlere dönüştürebilirsiniz.

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir