Cymbalta Kapsül Yorumları

Cymbalta Kapsül Yorumları

Depresyon ve anksiyete gibi ruhsal problemler yaşayan insanların ve diyabete bağlı sinir kasları ağrıları yaşayanların kullandığı bir ilaç olan cymbalta kapsül, insanların daha çok kendi gibi davranmalarını ve takıntılarından kurtulmalarını sağlıyor. Etrafı daha iyi algılama ve yaşananları olduğu gibi kabul etme gibi düşünceler oluşturan cymbalta kapsül mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gereken bir antidepresandır. Kendine güven duygusu uyandırmasının yanı sıra diğer ilaçlar kadar uyutmadığı gözlemlenmiştir.
 

İçindekiler :1 Cymbalta Yan Etkileri Nelerdir ?1.0.1 Benzer Kullanıcı Yorumları:
Cymbalta Yan Etkileri Nelerdir ?
Tüm ilaçlar gibi cymbalta kapsülünde yan etkileri vardır. Bu etkiler arasında; Hızlı veya düzensiz kalp atışı, nöbet, bayılma, idrar zorluğu, idrar yapamama. Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir. Ciddi yan etkiler çok seyrek görülmekle birlikte akılda tutulması gereken yan etkilerdir çünkü acilen doktora bildirilmelidir. Bunun dışında oluşabilecek durumlar arasında ; Bulantı, baş ağrısı, ağız kuruluğu, uyuklama, yorgunluk, uyuma güçlüğü, baş dönmesi, kabızlık, boğaz iltihabı, kusma, mide yanması, geğirme, iştah azalması, kilo değişimi (kilo kaybı veya artması), hazımsızlık, karın ağrısı, baş dönmesi hissi (özellikle birden ayağa kalkınca), kulak ağrısı veya kulak çınlaması (dışarıdan bir ses gelmemesine rağmen kulakta ses duyma), bulanık görme, göz bebeklerinin büyümesi (gözün koyu renkli merkezi), görme rahatsızlığı veya gözde basınç artması, gastroenterit (Genellikle virüsün neden olduğu orta dereceli ya da şiddetli mide bulantısı, kusma, kramplar ve ishalle kendini gösteren durum), nefes kokması, kaygı duyma, tedirgin hissetme, anormal rüyalar görme,  Aklın karışması, gerçekte var olmayan şeylerin görülmesi, fazla esneme, motivasyon kaybı, cildin karıncalanması gibi uyuşma, her zamankinden farklı tat alma, dikkat bozukluğu,uyku kalitesinin düşüklüğü, kasların istemsiz hareketleri, huzursuzluk hissi, oturma veya ayakta durabilmekte güçlük hissi, serotonin sendromu (aşırı mutluluk hissi, sersemlik, sakarlık, huzursuzluk, sarhoş gibi hissetme, sıcaklık, terleme veya kas sertliği hissine neden olabilen seyrek olarak görülen bir reaksiyon), göğüste kalp pompalanmasının hissedilmesi, sıcak basması, terleme artışı, kızarma, tansiyon artışı, el veya ayak parmaklarında üşüme hissi, gece terlemeleri,soğuk terleme, titreme, cinsel problemler gibi belirtiler vardır. Bu yan etkilerden herhangi biri görüldüğünde doktor ile iletişime geçilmelidir.
Cymbalta kullanıcı yorumlarını sitemizden okuyabilir, cymbalta yorumları, cymbalta şikayetleri hakkında görüş ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz.
Benzer Kullanıcı Yorumları:cymbalta kullananlar kadınlar kulübü (80), cymbalta kullananlar hakkındaki tüm sorular (21), cymbalta yorumlar (19), cymbalta kullananlar (18), cymbalta kullanıcı yorumları (14)

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir