Citol Tablet Kullanıcı Yorumları

Citol Tablet Kullanıcı Yorumları

Etkisini en az 1 aylık kullanım ile belli eden bir antidepresan olan Citol tablet, depresyon, panik bozukluğu, obsesif kompulsif ve panik atak tedavisinde kullanılır. Yan etkileri en az olan antidepresandır denilebilir. Şiddetli böbrek hastalarında kullanılması uygun değildir. Gebelerde, emziren annelerde ve çocuklarda kullanılmaması gerekir.
Yan etkileri arasında en yaygın görünenler arasında, ağız kuruluğu, bulantı, uyku hali, terleme artışı ve istemsiz kas kasılmaları, cinsel isteksizlik ve cinsel fonksiyon bozuklukları, ishal, ateş, yorgun ve halsiz ruh hali, hazımsızlık, uyku eğilimi, anormal kas kasılmaları gibi farklı yan etkiler vardır.
İçindekiler :1 Citol Tablet Yan Etkileri Nelerdir ?1.0.1 Benzer Kullanıcı Yorumları:
Citol Tablet Yan Etkileri Nelerdir ?
Ayrıca seyrek olarak görülen yan etkileri arasında öksürük, kas güçsüzlükleri, iştah artışı, hepatit, terlemede azalma, deride döküntü, konsantrasyon bozuklukları, susama, glikoz toleransı, vajinal kanama, göğüs ağrısı, hıçkırık, reflü, kolit, anemi, bulantı, ağız kuruluğu, kusma gibi etkiler vardır.

Kullanım şekli ve dozu kesinlikle doktor tarafından ayarlanmalıdır. Günlük doz miktarı 20 miligram olarak başlanıp 40 grama çıkarılabilir. Doz artışı bir hafta süre ile uygulanmalıdır. 40 miligramın üzerine çıkılması tavsiye edilmez ve yemeklerden sonra günün herhangi bir saati alınmalıdır. Her gün aynı saatlerde alınması tavsiye edilir. Doz aşımı sırasında oluşabilecek ciddi etkileri vardır. Aşırı terleme, katılaşmış yüz ifadesi ve nöbetler, bulantı ile beraber kusma, sinüs taşikardisi, deride mavi renge dönüşüm gibi belirtiler veren durumlarda en yakın sağlık ocağına gidilmelidir. Hiç bir vak’a ölümle sonuçlanmamış olsa da dikkatli olunmalıdır.
citol tablet kullanıcı yorumlarını sitemizden okuyabilir, citol tablet yorumları, citol tablet şikayetleri hakkında görüş ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz.
Benzer Kullanıcı Yorumları:citol kullanıcı yorumları (45), https://kullaniciyorumlari org/citol-tablet-kullanici-yorumlari html (34), citol kullananlar hakkındaki tüm sorular (29), citol (19)

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir