Cilt Sıkılaştırma Tedavisi Nasıl ?

Cilt Sıkılaştırma Tedavisi Nasıl ?

Endymed (RadioFrekans) ile Cilt Sıkılaştırma ; Kırışıklıkların ve sarkmaların yoğun olduğu yüz boyun özellikle alın şakaklar yanaklar ve çene altı bölgelerine yara akne çukurları,ameliyat izleri cilt çatlakları gibi cilt problemlerine soymadan yara iz yapmadan kişinin günlük hayatını aksatmadan uygulanan etkin bir yöntemdir.Eş zamanlı olarak kollajen liflere uygulanan derin yoğun ısı ise cilde ani ve kalıcı bir sıkılık sağlar

Ulthera ile yüz germe ve yüz Ovalinin İnceltilmesi ; Odaklı ultrason dalgaları kullanılarak cildin 3 mm ve 4,5 mm altında ısı odakları oluşturulmasına ve bu sayede kolajen üretiminin tetiklenmesine dayanan bir tedavi yöntemidir. Cerrahi olmayan bir cilt sıkılaştırma yöntemi olan Ulthera ile zamanın ve yerçekiminin ciltte yarattığı gevşeme ve sarkmalar tedavi edilir. Ulthera ile 30-45 dakikalık bir seans ardından elde edilen sonuç cilt altı bağ dokusunun güçlenmesi ile meydana gelir.

Mezoterapi ile Cilt Sıkılaştırma ; Mezoterapi; vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin, homeopatik ilaçların , karışımlar halinde, mikroenjeksiyon tekniği ile cildin orta tabakasına enjekte edilmesi yöntemidir. Latince mezo(orta) ve terapi(tedavi) kelimelerinden meydana gelmiş olup ”orta deri tedavisi” anlamındadır. Ağızdan ya da kas veya damar içine yapılan enjeksiyonlar yoluyla alınan ilaçların aldığınız miktarlarının tümü her zaman ilgili hedef organa kadar ulaşamamaktadır.

Çünkü ilaçların emilimi sırasında bir kısmı emilemeden parçalanarak atılmaktadır. Bu yüzden alınan ilacın etkisi sınırlı kalmaktadır. Ayrıca sistematik yolla alınan ilaçlar kan yoluyla tüm vücuda yayılabildiği için hastalıkla ilgisi olmayan ancak o ilaçtan etkilenebilen diğer organ ya da dokularımızı da etkileyecektir ve istenmeyen yan etkileri oluşabilecektir.
Mezoterapi de ise küçük miktarlarda yapılan mikro enjeksiyonlarla ilaçlar direkt olarak problemli bölgeye verilir. Sistematik bir yan etkiye neden olmaksızın problem çözülür. Bu yolla tedaviden maksimum fayda sağlanmaktadır.

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir