Basen Kalça Ve Bölgesel Zayıflama Diyeti

Basen Kalça Ve Bölgesel Zayıflama Diyeti

Basen Kalça Ve Bölgesel Zayıflama Diyeti

Basen Kalça Ve Bölgesel Zayıflama Diyeti kilo vermenize yardımcı olan kürlerdir. Fakat kürler tek bölgeye yönelebilen akıllı yöntemler değildir. Bölgesel yağlardan ve basen yağlarından kurtulmanın asıl yolu sağlıklı, aşırı kalori içermeyen bir beslenme düzenini günlük alışkanlığınız olarak belirlemek ve egzersiz yapmaktır.

Egzersizlerinizi basen bölgesini eritmeye yönelik düzenlemeniz  faydalı olacaktır. Basen eritme kürleri ise daha hızlı yağ yakmanız ve sonunda basenlerinizdekileri  yakmanızı sağlamak için oluşturulan tariflerdir.

Tabii ki sağlıksız beslenme ve fiziksel aktivite yetersizliğinin  etkisi oldukça fazladır.

Bölgesel yağlanmayı azaltmaya yönelik birçok diyet ve kür bulabilirsiniz. Bölgesel yağlanma vücudun bazı bölgelerinin diğerlerinden daha fazla yağ tutmasıdır. Hangi bölgenin daha çok yağ tutacağı genel olarak genetikle ilgilidir. Bazı insanlar göbek çevresinden daha hızlı yağlanırken bazıları kalça ve basen bölgesinden yağlanır.

Diyet ve egzersiz programlarıyla zayıflarken  kilo verme etkisini en yavaş gördüğünüz bölgeler en çok yağlandığınız bölgelerdir.Bu malzemeleri karıştırıp bir hafta boyunca akşam öğünü olarak tüketebilirsiniz. Bu sayede akşamları yüksek kalorili bir öğün tüketmemiş olursunuz. Ayrıca metabolizma hızlandırıcı etkileri p yaşarsınız.

Yağ yakmayı hızlandıran kürlerin ana içeriklerini aşağıda bulabilirsiniz. Bunlarla kendi kürünüzü oluşturabilirsiniz:

Düz bir zemine yan yatarak bir elinizi başınızın altına, diğer elinizi üst bedeninizde kalacak şekilde ayarlayın.

1 Haftada Basen inceltmek için diyetinizi değiştirmeniz önerilir. Egzersizlerle birlikte günlük yaktığınız kaloriden 500-1000 kalori daha az tüketerek zayıflayabilirsiniz. Diyetinizin besin değeri yüksek ama daha az kalorili olması önerilir. Karbonhidrat ve yağları azaltıp proteinlere ağırlık verdiğinizde bunu başarabilirsiniz. Kızartma usulüyle pişirmek yerine haşlama, buğulama gibi yağsız pişirme yöntemleri işinize yarayacaktır.

Ancak dikkat edilmesi gereken nokta;’Basen eriten 5 hareket’ sayesinde basen yağlarından kurtulmak pek pmümkün değildir.

Metabolizmayı düşük kalorili hızlandıran sebzeler, protein ağırlıklı besinler bu kürlerin ana maddeleridir. Örnek basen eritme kürü tarifi malzemelerini aşağıda bulabilirsiniz:

50 g yağsız lor peyniri1 tatlı kaşığı toz zencefil1 tatlı kaşığı pul biber1 tutam maydanoz1 tatlı kaşığı zeytinyağı1 çay kaşığı çörek otu

Etkili basen inceltme için diyetin yanında egzersizlerin önemi büyüktür. Aşağıdaki egzersiz önerileri basen inceltmek için etkilidir:

Ölçününüzü hatasız almak için mezuranızı kaydırmadığınızdan emin olmanız gerekir. Başladığınız noktadan birleştirdiğiniz noktaya kadar düz bir hat oluşturmanız da önemlidir. Tam ölçünüzü bulabilmek için kıyafetlerinizi çıkardığınızda ölçü almanız önerilir. Bu mümkün değilse ince kıyafetler giymişken ölçü alabilirsiniz.

Bu işlemi yaparken vücudunuzu sıkmamanız, karnınızı içeri çekmek gibi ölçüyü değiştiren hareketler yapmamanız önerilir. Emin olamıyorsanız mezura kullanırken çevrenizdekilerden yardım isteyebilirsiniz.

Başlangıçta 3X10 set yeterli olacaktır.

Bölgesel yağlanmadan kurtulmak için en etkili ve uzun ömürlü yol sağlıklı beslenme düzenini alışkanlık olarak sürekli uygulamak ve egzersiz yapmaktır. Fakat kısa sürede bazı farklar görmek istiyorsanız 1 haftalık yoğun diyet ve egzersiz programı uygulayabilirsiniz. Sağlıklı bir diyetle kilo verirken, egzersizler hem yağ yakmanızı hızlandıracak hem p basen bölgenizdeki kasları güçlendirerek bölgesel yağları daha kolay vermenizi sağlayacaktır.

İki Bacak Kaldırma Düz bir zemine yan yatın. Altta kalan kolunuz ile üst bedeninizi kaldırın. Bacaklarınızı birleştirerek kaldırın. 3X10 put başlangıçta yeterli olacaktır. Her collection sonrası diğer tarafa dönün. Bacakları Mideye Çekme Düz zemine sırt üstü uzanın.

SquatAyaklarınızı omuz hizasında açın. Kollarınızı öne uzatın ve dizlerinizi kırıp eğilme hareketi yapın. Kalçanızı mümkün olduğu kadar geri çıkarın ve dizlerinizi bükmeye başlayın. Belinizi ve omuzlarınızı dik tutmayı ihmal etmeyin. Kalçanız, diz ekleminizin aşağısına gelene kadar eğilmeye devam edin. Başlangıç adımında 10 set yeterli olacaktır.

Tek Bacak Kaldırma

Beden ölçülerinizi bilmek birçok açıdan faydalıdır. Kıyafet alışverişlerinizde kendi bedeninizi bulmak için ölçüler önemlidir. Markaların kalıpları birbirinden farklı olabilir. Fakat bedenlerin santimetre aralığına bakarak kendinize en uygun olanını bulabilirsiniz. Ayrıca diyet ve egzersiz programlarınızın etkinliğini p beden ölçülerinizi takip ederek ölçebilirsiniz.

 

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir