10 kat daha şişmiş, asla çıkmayan,% 100 daima satın alınan görkemli bir bisküvinin tarifi (dünyaca meşhur şefin sırrı)

10 kat daha şişmiş, asla çıkmayan,% 100 daima satın alınan görkemli bir bisküvinin tarifi (dünyaca meşhur şefin sırrı)

Bugün size klasik bir sünger bisküvinin Nasıl yapıldığını anlatacağım. Bu tarifi aynen yazdığım şeklinde kullanırsanız bisküviniz bir bir o kadar güzel olacak ki, tamamımız sizden tarif isteyecektir.Yakında size bu bisküviyle meydana getirilen çilekli kek tarifi vereceğim.Diğeri Haberler:Not: Şekerlemeciler, bisküvi pişirirken hususi bir yöntemle hazırlanmış bisküvi ununu kullanırlar. Tarifte evde Nasıl yapılacağını size açıklayacağım. Bu unlu bisküvi yumuşak ve hafiftir. Kupa bir fincan çayı meblağ (bir servis fincanı şeklinde). 1 su bardağı bisküvi unu (tarif aşağıda verilmiştir)5 büyük yumurta – yumurta sarısından ayrılmış – oda sıcaklığında olmalıdır!1 su bardağı pudra şekeriyarım çay kaşığı vanilya özütü (sıvı vanilya)İlk ilkin bisküvi ununu hazırlayın. Bunun için her zamanki görkemli buğday unu ve mısır nişastasına ihtiyacınız olacak (başka nişasta yok). Bir fincan unu ölçün ve üzerine 2 yiyecek kaşığı un koyun ve gene un kasenize koyun. Bu 2 yiyecek kaşığı una ihtiyacınız olmayacak. Kalan una 2 yiyecek kaşığı mısır nişastası ilave edin. Peşinden un ve nişasta karışımını minimum 5 kez eleyin. Ne kadar oldukça yoğurursanız, bisküvi ununuz o denli hafifçe olur ve netice olarak bisküviniz aynı olur. Şu demek oluyor ki 1 bardak bisküvi unu hazır. Kenara koyun.Fırını öncesinden 180C’ye ısıtın. Bisküvi öncesinden ısıtılmış bir fırında pişirilmelidir!23 santimetre çapında yuvarlak bir bisküvinin altını ve kenarlarını yağlayın. Formun alt kısmında aynı çapta kesilmiş soğuk parşömen kağıdı. Parşömen kağıdını da yağlayın. Peşinden kalıbın hem altına hem de kenarlarına birazcık un serpin. Formu sallayarak unu aslına bakarsanız boşalttınız. Formu bir kenara koyun.Büyük, derin bir kapta yumurta sarılarını yarım bardak pudra şekeri ile bir karıştırıcı ile kitle hafifleşip koyulaşana kadar averaj 5 dakika çırpın. Vanilya aslı ilave edin ve karıştırın. Kenara koyun.Ayrı büyük bir kapta yumurta beyazlarını kuru bir karıştırıcı ile orta-yüksek hızda yumuşak köpükler oluşana ve kütle üçe katlanana kadar çırpın. Sonrasında kalan yarım fincan pudra şekerini yavaşça ilave edin ve köpük köpürene kadar çırpın. Kütlenin hazır olduğundan güvenilir olun – kaseyi baş aşağı tutun. Kütle dökülmez ve kaseye yapışırsa, beyazlar hazırdır.Şimdi beyazların üçte birini sarılara eklemek için bir lastik spatula yada tahta kaşık kullanın ve yavaşça karıştırın. Sonrasında bisküvi ununun yarısını ilave edin ve karıştırın (KARIŞTIRICIYLA DEĞİL!). Peşinden beyazların üçte birini ilave edin ve karıştırın. Kalan unu ilave edin ve karıştırın. Son olarak, kalan beyazları ilave edin ve kitleler iyice beslenene kadar karıştırın. Yavaşça karıştırın, sert değil. Fazlaca fazla karıştırmayın, yoksa tümör yatar.
You May Also Like:  Cevizli Dondurma Tarifi

Karışımı bir kalıba dökün ve yüzeyi düzeltin. Fırının ortasında averaj 20-30 dakika pişirin. Bitmiş bisküvinin üzerine parmağınızı bastığınızda bisküvi yükselmelidir. Kibriti bisküvinin ortasına daldırdığınızda kibrit temiz olmalıdır. Demek bisküviniz hazır. Fırından çıkarın.
Çıkarmadan ilkin, bisküviyi formdan ayırmak için formun kenarı süresince bir bıçak gezdirin. Peşinden bisküviyi soğutma kablosunun (resimde gördüğünüz tel) üzerine indirin. Parşömen kağıdını soyun. Sonrasında bisküviyi çevirin. Pastalarda kullanılmadan ilkin bisküvinin tamamen soğuması gerekir. Soğutulmuş bisküviyi sarıp 2 gün oda sıcaklığında, 2 hafta dondurucuda saklayabilirsiniz.

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir