kızlık zarı

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır mı?

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır mı?

KIZLIK ZARI bozulmadan hamile kalınır mı sorusu gerçekten toplumdaki bireylerin merak ettiği konulardandır. Sizler için uzmanlarla bilgi alışverişi yapılarak sizlere en doğru ve güvenilir bilgiyi sunmaya çalışacağız.

KIZLIK ZARI gerçek ilişki dışında kolay kolay bozulacak bir yapıya sahip değildir. Mastürbasyon esnasında parmakla vajina içine girilmesi kızlık zarını bozar. Bazı meslek guruplarına bağlı olarak da ( balerinler, at biniciliği gibi)  vajina girişine yapılan baskı sonucu kızlık zarının bozulduğu tespit edilmiştir. Fakat bu demek değildir ki her balerinin kızlık zarı bozul.

Öncelikler şunu bilmeliyiz ki spermler hareketlidir. Buda demek oluyor ki vajina etrafında sperm olması, hamile kalma ihtimalini doğurur. Fakat spermler hava ile temaslarda çok dirençli olmadığı için bu ihtimal düşük bir olasılıktır. Bunun en çok ortaya çıktığı durum ise sürtünme yoluyla ilişkilerde genital bölgeye boşalmalardır.

Anal ilişki kesinlikle kızlık zarını bozmaz.

Peki, kızlık zarı bozulmadan hamile kalındığında kürtaj mümkün müdür?

Böyle bir durumda kızlık zarının yapısı ve kişisel duruma göre, ince aletlerle, güvenilir bir kadın doğum uzmanı kürtaj imkânı sunabilmektedir. Tüm hassasiyete rağmen kızlık zarı kürtaj esnasında bozulursa KIZLIK ZARI dikilmesi suretiyle eski haline getirilebilir.